Tarnogórska "Sorbona" nagrodzona za najlepsze zdjęcie w Polsce. Jaka jest jego historia?

Szkoła z naszego miasta została wyróżniona w ogólnokrajowym konkursie. Zdjęcie wykonane przez tarnogórskiego nauczyciela okazało się najlepsze. Do placówki trafiły cenne nagrody.

"Kluczem jest precyzja"

To tytuł fotografii, która najbardziej spodobała się jurorom Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego POWER Foto 2.

- Celem konkursu jest promocja programu i rezultatów staży oraz szkoleń zawodowych realizowanych przez beneficjentów PO WER Kształcenie i szkolenia zawodowe. Odbywa się to poprzez nagrodzenie i wyróżnienie najciekawszych zdjęć prezentujących działania projektowe podejmowane przez uczestników konkursu w programie - tłumaczą organizatorzy.

W tym roku na pierwszym miejscu znalazło się zgłoszenie z Tarnowskich Gór, a dokładniej z Wieloprofilowego Zespołu Szkół. Fotografię wykonał nauczyciel "Sorbony" Bartłomiej Zylla. Na zdjęciu znajduje się natomiast Jakub Cieśla. Uczeń wprasowuje prowadnice zaworowe w głowice silnika. Uchwycona sytuacja miała miejsce w Karel Student – Regeneracji Głowic w Ostrawie (Republika Czeska) w 2022 roku podczas mobilności zagranicznej w ramach projektu FRSE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bartłomiej Zylla
- Realizacja projektu umożliwiła podniesienie jakości kształcenia zawodowego, oferowanego w szkole oraz dostosowanie naszej oferty edukacyjnej do wymogów europejskiego rynku pracy. Wieloprofilowy Zespół Szkół zamierza być szkołą posiadającą ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb zmiennego rynku pracy, dlatego podejmujemy inicjatywy w zakresie międzynarodowej współpracy i realizujemy zagraniczne mobilności edukacyjne w ramach programów Erasmus+ - stwierdzają przedstawiciele placówki.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 24 listopada podczas wydarzenia Skills Poland 2022 Gdańsk. Nagrodami cieszy się nie tylko autor wyróżnionego zdjęcia. "Sorbona" otrzymała kartę podarunkową na sprzęt elektroniczny o wartości 3 000 zł i gadżety. Podczas gali Wieloprofilowy Zespół Szkół z Tarnowskich Gór reprezentowali Marzena Grzenia, dyrektor WZS i Michał Kos, kierownik szkolenia praktycznego, koordynator programów europejskich.

Tarnowskie Góry Chemik

Może Cię zainteresować:

Cztery tarnogórskie szkoły zakwalifikowane do ogólnopolskiego projektu ekologicznego

Autor: Urszula Gołkowska

28/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon