Tarnogórska Szkoła Rodzenia jak podwodny świat. To zasługa młodych artystek z "Plastyka"

Jedna z sal Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego zyskała nową ozdobę. To duża grafika na ścianie Szkoły Rodzenia. Dzięki niej kursantki będą mogły skorzystać z przytulniejszego wnętrza. W akcję zaangażowały się natomiast tarnogórskie uczennice.

Razem dla przygotowujących się mam

W październiku tarnogórska placówka medyczna zapowiedziała zmianę wyglądu pomieszczenia, gdzie odbywają się zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia. Zainteresowane mamy i ich najbliżsi mogli wybrać w internetowym głosowaniu jeden z czterech projektów. W sali miała pojawić się grafika przedstawiająca afrykańskie zwierzęta, las, króliki lub podwodny świat. Ostatecznie podało na ostatnią z propozycji. Niedawno przystąpiono do jej realizacji.

WSP zaprosił do współpracy reprezentantów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. W zeszłym tygodniu zadania podjęły się uczennice: Zuzanna Cieśla, Agata Porembska, Zofia Przyłas, Katarzyna Sokoła, Aleksandra Zorychta. Nad postępami czuwał opiekunem Kewin Lipok.

- To nie tylko praca, ale i pasja oraz zaangażowanie, które przerosło nasze oczekiwania! Dziewczyny nie tylko wyczarowały niezwykłe malunki, ale również zadbały o przyjemną i świąteczną atmosferę – bo przecież były Mikołajki! - wspominają przedstawiciele szkoły.

W efekcie końcowym ścianę Szkoły Rodzenia ozdabia grafika przedstawiająca wodne stworzenia. Zobaczymy na niej żółwia, kraba, konika morskiego, rozgwiazdę... W większości w delikatnych pastelowych zieleniach i różach.

- Czy tutaj właśnie dzieją się cuda? Być może! Bez wątpienia jednak największą cegiełką tego przedsięwzięcia jest ogromny zapał i zaangażowanie uczniów Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach, którzy z uśmiechem na ustach tworzą przyjazny dla przyszłych rodziców kącik - cieszyli się pracownicy szpitala.
Maksymilian

Może Cię zainteresować:

Poznajcie nowe maluszki z tarnogórskiej porodówki w jesiennych stylizacjach

Autor: Urszula Gołkowska

04/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon