Tarnogórski "Mechanik" ma nowego partnera. Szkoła łączy siły z przedsiębiorstwem Bramster

Dobrymi wieściami podzieliła się jedna z placówek edukacyjnych z naszego miasta. Już jutro, 5 października, podpisze umowę z firmą mającą swoją siedzibę w powiecie tarnogórskim.

ZSTiO "Mechanik"/Bramster GROUP Sp. z o.o.
Mechanik tarnowskie gory bramster

"Mechanika" wspiera Bramster

To już kolejna współpraca, którą udało się nawiązać Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Wspomnijmy, że w poprzednim roku placówka podpisała umowy z Chemet S.A., natomiast kilka miesięcy temu - z Thermex Serwis sp. z o.o. Czas na nowe znajomości biznesowe! Już jutro, 5 października, szkoła oficjalnie rozpocznie współpracę ze spółką Bramster.

- To ważny krok w naszym dążeniu do wykształcenia wykwalifikowanej kadry mechanicznej, która będzie miała dostęp do najnowszych technologii i możliwość rozwoju zawodowego. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie będą mieli okazję poznać praktyczne aspekty pracy w tej renomowanej firmie, zdobyć bezcenne doświadczenie i rozwinąć swoje umiejętności w dynamicznym środowisku produkcyjnym - cieszą się przedstawiciele ZSTiO. - To nie tylko wyróżnienie dla naszej szkoły, ale także ogromna szansa dla naszych uczniów na rozwijanie się w branży mechanicznej - dodają.

Bramster to przedsiębiorstwo z siedzibą w Nakle Śląskim. Zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych na hale produkcyjne i magazynowe. Na rynku funkcjonuje od ponad 25 lat. Odbiorcami produktów marki Bramster są nie tylko polskie, ale także zagraniczne firmy.

Podpisanie umowy o współpracy między spółką a szkołą ma przynieść wiele korzyści dla tarnogórskich uczniów. Przedsiębiorstwo wesprze placówkę przy realizacji praktyk zawodowych. Zaangażuje się także w organizację doradztwa zawodowego i promocję kształcenia. Uczniowie oraz absolwenci "Mechanika" będą otrzymywać oferty pracy w Bramsterze. Firma ma również prezentować swoją technologię podczas organizowanych przez ZSTiO prelekcji.

- Jesteśmy przekonani, że ta kooperacja przyniesie wiele korzyści zarówno dla uczniów, jak i dla firmy. To początek czegoś wielkiego - stwierdzają przedstawiciele szkoły.
Nowa pracownia w "Mechaniku"

Może Cię zainteresować:

"Mechanik" z nową pracownią. Przy jej urządzeniu pomagali także uczniowie

Autor: Urszula Gołkowska

18/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon