Tarnogórski "Mechanik" zaczyna rok szkolny z nową klasą, a nowa pracownia już niebawem

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących powitał dziś pierwszoklasistów. Są wśród nich uczniowie klasy patronackiej. Z myślą o ich edukacji szkoła planuje nową pracownię.

"Mechanik" i Chemet dla uczniów

Na początku 2022 roku tarnogórska szkoła i przedsiębiorstwo nawiązały współpracę. Ma ona na celu lepsze wykształcenie kadry branży mechanicznej. Uczniowie nabędą nowe umiejętności z zakresu obsługi nowoczesnych obrabiarek numerycznych, produkcji i montażu elementów maszyn oraz stosowania w przemyśle nowoczesnych metod pracy.

Jednym z benefitów miało być otwarcie specjalnej klasy pod patronatem firmy Chemet. Tak też się stało.

- W roku szkolnym 2022/2023 do klas technicznych "Mechanika" dołącza, objęta patronatem Chemet Group, nowa klasa branżowa łącząca kierunki: operator obrabiarek CNC i elektronik. Grupa operatorów już od września będzie pracowała m.in. na stypendia - cieszą się przedstawiciele szkoły.

Według informacji, jakie placówka przekazała podczas zawierania umowy z Chemetem, dzięki nawiązanej współpracy uczniowie będą mogli odbywać praktyki w Polsce oraz we Francji. Co więcej, na absolwentów szkoły czekają także miejsca pracy w tarnogórskim zakładzie.

Nowy rok, nowa pracownia

Kolejna tegoroczna zmiana dotyczy jednego z pomieszczeń. Aktualnie trwa przenoszenie i powiększanie pracowni obróbki ręcznej.

- Pamiętacie hasło z początku roku? „CHEMET i ZSTiO "Mechanik" w Tarnowskich Górach łączą siły”. No i stało się. Klasa branżowa startuje już od września. Aktualnie pracownia mebluje się zgodnie z założonym projektem - podaje Chemet Group.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry luty 2022

Podsumowanie tygodnia 07-13.02.2022

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Tarnowskie Góry Chemet Group

Tarnogórski "Mechanik" łączy siły z Chemetem

Nowa pracownia w "Mechaniku"

"Mechanik" w Tarnowskich Górach z nową pracownią

Projekt bez tytułu 2022 11 19 T094302 917

Ranking Perspektywy 2023. Które szkoły wypadły najlepiej?

Dzień bez plecaka 2022

Dzień bez plecaka w szkołach powiatu tarnogórskiego

Tarnowskie Góry "Mechanik"

Szkoła z Tarnowskich Gór może rozpocząć nową współpracę