Tarnogórski Plastyk wyróżniony w wojewódzkim konkursie. Zobaczcie prace uczniów!

Przedstawiciele Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach bardzo dobrze zaprezentowali się się podczas Pikniku Malarskiego. Zdobyli I miejsce i wyróżnienia.

Piknik Malarski Sielskie Klimaty 2021

Także w tym roku odbyło się wydarzenie, którym interesują się młodzi artyści z różnych stron Śląska. Tegoroczna edycja miała miejsce w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

- Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej - tłumaczą koordynatorzy.

Organizatorami zostali: Chorzowskie Centrum Kultury, Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach oraz Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Piknik połączony jest także z konkursem. Prace młodych artystów prezentowane były w galerii Zespołu Szkól Plastycznych w Katowicach. Tam oglądali je i oceniali członkowie jury: mgr Joanna Skorupska-Badura - kierownik działu edukacji Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", dr hab. Piotr Kossakowski, dr Szymon Prandzioch oraz mgr Andrzej Makowski.

Brawo Plastyk!

Wśród nagrodzonych znalazła się reprezentantka Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach - Julia Rudoll. Uczennica 3 klasy Liceum Plastycznego zdobyła I miejsce. Wyróżnienia otrzymali także:

  • Maria Borecka
  • Julia Faron,
  • Zofia Przyłas
  • Paulina Musik
  • Jessika Mroczek
  • Jakub Słomian

Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania twórczych pasji. W poniższej galerii zobaczyć można prace uczestników Pikniku Malarskiego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon