Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi! Ryszard Preg pobił rekord

Kolejny funkcjonariusz z naszego miasta stanął na podium. Tym razem złoto zostało zdobyte podczas VI Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi.

Najlepszy w całym kraju

Ryszard Preg na co dzień pełni obowiązki dzielnicowego. Podczas ostatniego weekendu zaprezentował także swoje umiejętności sportowe. Wziął udział w VI Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi i do domu wrócił ze złotym pucharem.

- W swojej kategorii wagowej +80 kilogramów okazał się najsilniejszy. W czasie 5 minut 40 razy wycisnął 100-kilogramową sztangę z chwilowym zatrzymaniem jej u góry - opowiadają współpracownicy zwycięzcy. - Ten wynik dał mu już po raz drugi Mistrzostwo Polski. Jednocześnie policjant ustanowił nowy rekord Polski, który wcześniej wynosił 37 powtórzeń - dodają z dumą.

Podczas tych samych zawodów Ryszardowi Preg udało się wywalczyć także drugie miejsce w konkurencji wyciskania wielokrotnego z wyborem obciążenia. Tarnogórski policjant w ciągu 5 minut wycisnął sztangę o wadze 42,5 kilograma aż 187 razy.

Funkcjonariusz zapowiada, że będzie dalej ćwiczył i podnosił swoje umiejętności, aby utrzymać tytuł mistrzowski. Panu Ryszardowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.