Tarnogórskie kolędowanie 2020 - tym razem online

W tym roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorów tradycyjnego jarmarku świątecznego. Jednak mieszkańcy naszego miasta spotkają się na wspólnym kolędowaniu, z tym że w formie internetowej.

Tarnowskie gory koledy 2020

Tarnogórzanie śpiewają kolędy

Władze miasta musiały zrezygnować z adwentowego kiermaszu, który stał się już nową, tarnogórską tradycją. Nie znaczy to jednak, że zupełnie porzucono organizację wydarzenia. Rękodzieło, ozdoby świąteczne i drobne prezenty możemy zobaczyć w naszym powiecie podczas wydarzeń: Srebrny Bazar, Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy, Targ Adwentowy, czy Jarmark Bożonarodzeniowy 2020.

Podczas poprzednich jarmarków swoje zdolności muzyczne prezentowały różne chóry, grupy i organizacje. Niestety w tym roku nie zobaczymy ich śpiewających kolędy na schodach ratusza. Urząd Miasta postanowił zorganizować tarnogórzanom chociaż namiastkę adwentowej atmosfery.

- Zadbaliśmy jednak o to, by w tym trudnym, covidowym roku, kolędy były odśpiewane -zapowiada Arkadiusz Czech. - Zaśpiewają dla Państwa przedstawiciele wielu grup zawodowych, chórów i orkiestr oraz ich dyrygenci. Możecie Państwo zanucić kolędy razem z nami - zaprasza burmistrz.

Od dziś na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta można będzie codziennie znaleźć nowe kolędowe filmy. Organizatorzy zachęcają także samych mieszkańców do udziału we wspólnym śpiewaniu. Każdy, kto chciałby zaprezentować swój talent wokalny, może to zrobić wysyłając nagranie na adres info@tarnowskiegory.pl lub kontaktując się z urzędnikami przez portal Facebook.

Miejmy nadzieję, że przyszły rok nie będzie tak obfity w nieprzewidziane i niemiłe niespodzianki, a w Święta znów spotkamy się na adwentowym kiermaszu w formie stacjonarnej. Pozostaje nam powspominać ostatnią edycję wydarzenia. Relację z Bożonarodzeniowego Jarmarku 2019 znajdziemy TUTAJ.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nasz samorzad jarmark

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasz...

Tarnowskie Góry, jarmark świąteczny 2021

Rozpoczyna się Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Tarnowskie Góry, choinka

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tarnowskich Górach

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

"Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian" już we wrześniu!

Kosciol tg

Poznaj tajemnice tarnogórskich świątyń i odkryj ich historię

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu