Tarnogórskie szkoły do przebudowy. Dwie podstawówki czekają spore zmiany

Urząd Miasta ogłosił przetarg na roboty budowlane dotyczące dwóch placówek oświatowych. Prace mają potrwać trzy lata.

Przebudowa SP nr 11 i ZSP nr 3

Poszukiwany jest wykonawca, który podejmie się rozbudowy dwóch placówek w Tarnowskich Górach. Przetarg odbywa się w formule "zaprojektuj i wybuduj". Inwestycja została zapowiedziana już wcześniej. Jest jednym z osiemnastu projektów z powiatu tarnogórskiego, które w maju tego roku zostały zakwalifikowane do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Funduszu Polski Ład. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (Repty Śląskie) oraz Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego (Bobrowniki Śląskie) czeka przebudowa.

- Obie borykają się z dużą ilością uczniów i powoli stają się zbyt małe dla stale powiększającej się liczby mieszkańców dzielnic i ich dzieci - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Do 1 grudnia przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swoje oferty dotyczące przetargu. Wartość zamówienia jest szacowana na 18 664 490,39 zł. Złożone propozycje będą oceniane ze względu na trzy kryteria: cenę (60%), wydłużenie okresu rękojmi (20%) i zwiększenie wysokości kary umownej (20%). Na realizację zamówienia wykonawca dostanie 36 miesięcy.

Co dokładnie zmieni się w ramach inwestycji? SP nr 11 zostanie rozbudowana o nowe sale dydaktyczne. Natomiast ZSP nr 3 będzie powiększony o pracowanie, szatnie, stołówkę i kuchnię oraz funkcję Przedszkola. Jako części obu zadań planuje się realizację następujących prac:

  • wykonanie projektu budowlanego
  • uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
  • wykonanie projektu technicznego
  • wykonanie prac budowlanych zgodnie z zatwierdzonym projektem

Wiemy już, jak mają wyglądać przebudowane obiekty szkół. Wizualizacje zobaczycie w powyższej galerii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon