Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Przyjdź i pozwól się zachwycić

Trwa dziewiętnasta już odsłona muzycznych spotkań, jakie na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz naszego miasta. Przed nami jeszcze trzy koncerty, na które warto znaleźć czas.

Urszula Gołkowska
Kościół Zbawiciela TG

Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej 2022

Już od wielu lat w Kościele Zbawiciela przy rynku odbywają się klimatyczne koncerty. Podczas nich posłuchać można dźwięków organów, skrzypiec, wiolonczeli w połączeniu z występami solistów.

- Witamy Państwa bardzo serdecznie i cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli odnaleźć ukojenie podczas naszych muzycznych Wieczorów. W tej edycji usłyszą Państwo muzykę organową prezentującą kunszt kompozytorów od epoki baroku po współczesność - zapowiada współorganizatorka koncertów Urszula Jasiecka-Bury.

Program Tarnogórskich Wieczorów

Za nami już dwa spotkania z muzyką, ale dla osób, które nie mogły w nich uczestniczyć, mamy dobrą wiadomość. W najbliższych dniach nadarzą się trzy okazje, by wybrać się na koncert. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Koncerty odbywają się w ewangelickim Kościele Zbawiciela przy rynku.

  • 1 października, sobota, godz. 18:00

Zespół Muzyki Dawnej Scandicus

  • 8 października, sobota, godz. 18:00

Marek Pilch (organy), Zespół La Viva Fiamma

  • 15 października, sobota, godz. 18:00

Ewelina Bachul (organy), Magdalena Marcinowicz-Tomanek (skrzypce)

- Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. To tak bardzo dzisiaj nam potrzebna sprawa – spokój, pokój. Proponujemy Państwu chwile z muzyką, która w jesienne wieczory nastroi nas wszystkich pozytywnie. Na chwilę uwolnimy się od natłoku informacji, pędzącej akcji filmów i narastającego hałasu dnia. Nasycimy się pięknem muzyki w mistrzowskim wykonaniu - zaprasza burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.
Tarnowskie Góry noc bibliotek 2022

Może Cię zainteresować:

Przeżyj noc w bibliotece. MBP w Tarnowskich Górach zaprasza starszych i młodszych czytelników

Autor: Urszula Gołkowska

21/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon