Tarnogórskie zabytki w obiektywie tarnogórskiego fotografa. Nowa wystawa w Parku Repeckim

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza na wernisaż ekspozycji przy jednym z zabytków UNESCO. Tematem głównym fotografii jest architektura naszego miasta.

Jan Renka
Tarnowskie góry rynek zdjęcie

Wystawa zdjęć Jana Renki

Już jutro, 29 kwietnia, w Parku Repeckim odbędzie się wernisaż prac autorstwa jednego z tarnogórskich miłośników fotografii. Przy Szybie Sylwester będziemy mogli zobaczyć zdjęcia wykonane przez Jana Renkę. Przedstawiają one tarnogórskie perełki architektoniczne, które bardzo dobrze prezentują się w obiektywie.

- Autorem zdjęć jest Jan Renka, fotograf amator, specjalizujący się w fotografii architektury, krajobrazu i przyrody, uczestnik wystaw fotograficznych, autor wielu wydawnictw albumowych ukazujących uroki i zabytki nie tylko ziemi tarnogórskiej. Jan Renka jest również wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, działaczem zarządu organizacji, odpowiedzialnym między innymi za prężną działalność wydawniczą - przekazują członkowie SMZT.

Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowane jest na sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 16:00. Po wydarzeniu goście skorzystają z małego poczęstunku. Na zaprezentowanych fotografiach zobaczymy miedzy innymi kościół św. Marcina, zamek w Starych Tarnowicach, szkołę dawniej noszącej imię Królowej Jadwigi przy ul. Wyspiańskiego czy wieżę ciśnień.

- Wybór zdjęć prezentowanych na wystawie nie wyczerpuje oczywiście tematu, gdyż interesujących zabytków architektury w Tarnowskich Górach i okolicy jest znacznie więcej. Na ekspozycji, ograniczonej przestrzenią, zaprezentowano fotografie obiektów architektonicznych najbardziej interesujących i godnych uwagi - stwierdzają organizatorzy wystawy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon