Tarnogórzanie podbijają Gdynię. Wywalczyli dwie nagrody podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2021

Znamy już laureatów tegorocznego przeglądu kinematograficznego. Wśród zwycięzców pojawiły się dwa nazwiska osób pochodzących z naszego miasta.

Brawa dla najlepszych 

Zakończyła się czterdziesta szósta edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas wydarzenia można się zapoznać z premierami, debiutami i najciekawszymi filmami rodzimych twórców.

Ten rok był bardzo szczęśliwy dla tarnogórzan. Przedstawicielom naszego miasta udało się zdobyć dwie nagrody. Pierwsza z nich to wyróżnienie dla znanego aktora Piotra Trojana, który tym razem pełnił także funkcję reżysera. Jego film "Synthol" otrzymał wyróżnienie w  Konkursie Filmów Krótkometrażowych. 

- „Synthol” to historia trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog ze swoich przygotowań do startu w zawodach kulturystycznych debiutantów. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka Teresa, „kobieta jego życia”. Kiedy chłopak poznaje Monę, jego wirtualny świat zderza się z rzeczywistością. To pełna humoru i ciepła opowieść o wchodzeniu w dorosłość, o próbie odcięcia pępowiny po trzydziestce - czytamy w opisie.

Warto wspomnieć, że również rok temu tarnogórski aktor został dostrzeżony podczas tego samego festiwalu. W 2020 roku otrzymał Złotego Lwa za dramat "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", gdzie zagrał głównego bohatera. 

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Wielka Nagroda 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przypadła twórcom filmu "Wszystkie nasze strachy". Jednym z scenarzystów był tarnogórzanin Michał Oleszczyk

- "Wszystkie nasze strachy" to oparta na faktach historia. Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa - Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem - czytamy w opisie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnogórskie Centrum Kultury - repertuar listopad 2021

Bond, Sensoraki, Podróże ze sztuką. TCK zaprasza

Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu

100 000 złotych dla biblioteki w Świerklańcu

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy

Świerklaniec. Pałac Kawalera

Widowisko światło - dźwięk w Świerklańcu

Radzionków - IX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek" 2021

Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek"

Tarnowskie Góry. Industriada 2021

Industriada 2021 w Zabytkowej Kopalni Srebra!

Reportaż Jeżech Stond

Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!