Tarnogórzanin połączył procenty z rowerem. Skutek? Kosztowny!

Pewien 30-latek został wczoraj zatrzymany przez policyjną kontrolę. Mężczyzna przejechał przez przejście dla pieszych. To niestety niejedyny problem.

zdj. ilustracyjne
Pyrzowice pijany kierowca

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Zwykle przypomina się o tym, by po spożyciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę samochodu. Warto pamiętać, że dotyczy to także innych pojazdów. Boleśnie przekonał się o tym mieszkaniec naszego miasta, który pod wpływem alkoholu przemierzał centrum na rowerze.

Wczoraj, 11 maja, mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Powodem ich reakcji było przejechanie przez przejście dla pieszych wbrew zakazowi. Sytuacja miała miejsce około godziny 15:30 na ulicy Piłsudskiego. W normalnych warunkach rowerzysta otrzymałby mandat w wysokości 100 złotych. Jednak zatrzymany 30-latek złamał jeszcze jeden przepis. Alkomat wykrył w jego organizmie prawie promil alkoholu. Za to tarnogórzanin otrzymał dodatkową karę. Mandat opiewał już na 2500 zł.

- Przestrzegamy wszystkich przed tego typu nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Wsiadając na rower pod wpływem alkoholu, możemy narazić siebie i innych użytkowników drogi na niebezpieczeństwo. Zaburzona zdolność do szybkiej i odpowiedniej reakcji może skutkować powstawaniem różnych zdarzeń na drodze, w których rowerzysta, bądź pieszy, niechroniony karoserią pojazdu, może odnieść obrażenia zagrażające zdrowiu, a nawet życiu - przypominają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon