Tarnogórzanin w Zarządzie Polskiego Związku Pływackiego! Gratulacje dla Tomasza Pąchalskiego

Trener z naszego miasta został powołany do pełnienia obowiązków członka prezydium zarządu Polskiego Związku Pływackiego. Jakie wyzwania czekają na niego?

Park Wodny/U.G.
Tomach Pąchalski w nowym Zarządzie Polskiego Związku Pływackiego 2021-2024

Tomasz Pąchalski wyróżniony

26 września kolejny tarnogórzanin odniósł sukces w swojej sportowej karierze. Został wybrany do władz PZP.

– Nowe władze związku powołane zostały na okres od wczoraj [26 września] do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. To bardzo ważny okres – zajmować będziemy się m.in. przygotowaniem 100-lecia obchodów związku oraz ostatecznym wyjaśnieniem nieprawidłowego zgłoszenia polskich pływaków na Igrzyska w Tokio – opowiada Tomasz Pąchalski. – Po okresie pandemii ruszyły też imprezy krajowe i międzynarodowe w pływaniu, przed nami między innymi Pływackie Mistrzostwa Świata w Abu Zabi. Czeka nas więc dużo pracy – dodaje.

Tarnogórzanin jest zawodowo związany z Akademią Pływania w Parku Wodnym. Wyszkolił wielu młodych medalistów. On sam sześć razy zdobył tytuł Mistrza Polski. W latach 2013-2016 pełnił funkcję Koordynatora Kadry Narodowej PL Seniorów i Juniorów w pływaniu na wodach otwartych. Był jednym z organizatorów pięciu edycji BCT Gdynia Marathon oraz trzech Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Wpław przez Bałtyk. Tarnogórscy nastolatkowie ukończyli sztafetę

- Poza pływaniem nasz trener uwielbia narty, rowery oraz inne dyscypliny związane z wodą, takie jak SUP, Skimboard, surfing oraz sporty motorowe - zdradzają współpracownicy z Parku Wodnego.

Członek prezydium zarządu będzie współpracował z nowo wybraną prezes PZP - znaną pływaczką Otylią Jędrzejczak. Do władz związku zaproszeni zostali także inni reprezentanci Śląska: Marek Jabczyk - wiceprezes ds. szkolenia, a także Marek Witkowski – przewodniczący komisji rewizyjnej.

Tomaszowi Pąchalskiemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3 medale Mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym dla młodych tarnogórzan!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon