Tarnogórzanka ukończyła Ironmana 70.3 w Finlandii. Magda Skorek zrobiła to w zaledwie 5 godzin

Tarnogórzanka Magdalena Skorek ukończyła w fińskim Lahti Ironmana 70.3. Rywalizacja polegała na pokonaniu płynąc, na rowerze i biegnąc 113 kilometrów. W zawodach triathlonowych udział wzięło ponad 2000 zawodniczek. Tarnogórzanka ukończyła rywalizację w czasie nieco ponad 5 godzin.

Tarnogórzanka Magda Skorek ukończyła Ironmana 70.3

W sobotę, 26 sierpnia w Lahti odbyły si zawody triathlonowe "Ironman 70.3", znane też pod nazwą half Ironman (połowa Ironmana). Ponad 2000 zawodniczek miało do pokonania łącznie 113 kilometrów - 1,9 km pływania, 21,1 km biegu oraz 90 km na rowerze. Pośród zawodnicze była grupa ponad 50 Polek, Magda Skorek zajęła 3 miejsce wśród nich, a 97 w swojej kategorii. Zrobiła to w 5:14:46.

- Pływanie poszło zgodnie z planem rower - zdecydowanie najbardziej jestem z niego zadowolona. Najtrudniejszy moment był podczas biegu trasa była mocno pofałdowana, wymagające podbiegi stanowiły większość trasy i dały popalić - mówi nam Magda Skorek.

Tarnogórzanka, że pomimo dobrej lokaty, końcowy wynik pozostawił jednak niedosyt. - Byłam przygotowana na szybsze bieganie, ale taki jest sport, a w szczególności triathlon. gdzie 3 dyscypliny musza pójść zgodnie z planem żeby uzyskać dobry wynik. Nie zmienia to faktu, że udział w Mistrzostwach Świta był najlepszym przeżyciem w mojej sportowej karierze i niewątpliwie spełnieniem marzeń - dodaje Skorek.

Przypomnijmy, że przygotowania do zawodów tarnogórzanka rozpoczęła już w październiku 2022 roku. Natomiast w marcu 2023 r. powstała zbiórka, z której środki zostały przeznaczone na pokrycie kosztów udziału w Ironmanie 70.3. Koszt zawodów oscylował w granicy 20 tysięcy złotych.

Magdalena Skorek

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla tarnogórzanki, która weźmie udział w zawodach Ironman. Pokona łącznie 113 kilometrów

Autor: Martyna Urban