"Tarnogórzanki pełne potencjału". Jak wypadło integracyjne spotkanie dla pań z Polski i Ukrainy?

Wczoraj, 12 maja, w naszym mieście miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Nowe mieszkanki mogły nawiązać znajomości i porozmawiać o swojej codzienności.

Damska integracja w TCK

Tarnogórski Klub Kobiet wystąpił z ciekawą inicjatywą. Zaprosił Ukrainki, które przebywają obecnie w naszym mieście, na spotkanie z mieszkankami. Celem było poznanie się, nawiązanie nowych znajomości, ale także rozmowa o codziennych trudnościach czy wspólne szukanie rozwiązań.

- My i one jesteśmy równie fajne, wartościowe, wystarczające. Potrzebujemy siebie nawzajem, możemy sobie wzajemnie pomóc - stwierdzają organizatorki wydarzenia.
- Gdy to my się z nimi spotkamy, pogadamy, potańczymy, pomalujemy rysunki albo siebie, poskaczemy, postaramy się choć poszukać wspólnie chwili dziecięcej beztroski, aby dać sobie siłę, energię, aby wykrzesać z siebie odrobinę optymizmu do dalszego działania, dla siebie i swoich dzieci, bliskich, to wtedy będziemy razem, po prostu my kobiety - bez podziału na my Polki - one Ukrainki - dodają.

Okazja do poznania się pojawiła się wczoraj w Tarnogórskim Centrum Kultury. W spotkaniu wzięło udział około dwudziestu pań.

- Inspirujące spotkanie dla kobiet z Polski i Ukrainy było bardzo potrzebne. Uczestniczkom udało się zapoznać między sobą, omówić różne sytuacje życiowe oraz wymienić się biznesowym doświadczeniem i pasjami. Cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć taką przyjazną przestrzeń do działania - podsumowują przedstawiciele TCK.

W czasie, kiedy mamy brały udział w spotkaniu, ich maluchy mogły miło spędzić czas podczas zajęć w ramach Kulturalnego Centrum Zabaw dla dzieci z Ukrainy i Polski. Spotkania dla najmłodszych są zaplanowane także na inne dni maja. Harmonogram sprawdzić można na stronie internetowej TCK.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon