Tarnowskie Góry. 109 km/h w terenie zabudowanym. Kierująca od razu pożegnała się z prawem jazdy

Przy takiej prędkości nie mogło być innego zakończenia. Kierowca audi, jadącego z szaloną prędkością przez jedną z tarnogórskich dróg, poniosła surowe konsekwencje.

Tarnowskie Góry kontrola prędkości

Pirat drogowy zatrzymany w TG

Niedzielne popołudnia zazwyczaj kojarzą się nam ze spokojną, niespieszną jazdą. Z tego schematu postanowiła wybić się pewna mieszkanka Bytomia. Wczoraj, 8 maja, przemierzała ulicę Zagórską w Tarnowskich Górach z prędkością 109 kilometrów na godzinę.

Tak się akurat złożyło, że w tej okolicy funkcjonariusze dokonywali właśnie kontroli drogowej. Radar wskazał, że osobowe audi ponad dwukrotnie przekroczyło prędkość dopuszczaną w terenie zabudowanym. 32-latki nie ominęły konsekwencje. Na trzy miesiące pożegnała się z prawem jazdy, otrzymała także wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

- Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wielu wypadków i kolizji drogowych. Droga hamowania pojazdu na suchej nawierzchni przy prędkości 90 km/h wynosi prawie 100 m. Jadąc z dużą prędkością, nie dajemy sobie wielu szans na szybką i zdecydowaną reakcję na nagłe zmiany na drodze, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych - przypominają funkcjonariusze.
- Utrata panowania nad pojazdem, poślizg, wymuszona zmiana kierunku przy dużej prędkości mogą mieć tragiczne skutki - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon