Tarnowskie Góry. 21-letni mężczyzna podejrzany o współżycie z 14-latką. Okazało się, że nastolatka jest w ciąży

Do aresztu w Tarnowskich Górach trafił 21-letni mężczyzna, który jest podejrzany o współżycie z osobą poniżej 15. roku życia. Ponadto podczas badania lekarskiego okazało się, że nastolatka jest w ciąży. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Pixaby
Nastoletnia ciąża

21-latek oskarżony o współżycie z 14-latką. Nastolatka jest w ciąży

Jak poinformował portal Gwarek, mężczyzna trafił do aresztu w lipcu 2023 roku. Mężczyzna został oskarżony nie tylko na podstawie artykułu 200 paragrafu 1 kodeksu karnego, mówiącego m.in. o karze za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia. Prokurator zarzuca mu także zastraszania rodziny dziewczyny.

- Sprawa wyszła na jaw przypadkiem. Podczas badania lekarskiego, jakie przechodziła dziewczynka okazało się, że mimo młodego wieku (prokurator mówi o 14,5 roku) ma już za sobą seksualną inicjację - podaje portal Gwarek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami takie incydenty muszą zostać zgłoszone organom ścigania. Podczas kolejnych badań lekarskich, wyszło na jaw, że 14-letnia dziewczyna w ciąży.

Warto przypomnieć, że jeżeli sprawca ma więcej niż 17 lat, grozi mu odpowiedzialność karna. Osoby młodsze trafiają przed oblicze sądu rodzinnego. – Jednak w myśl przepisów zgoda nie wyklucza winy sprawcy. Obcowanie seksualne z osobą poniżej 15. roku życia jest karalne w każdej sytuacji – tłumaczy portalowi Gwarek prokurator Beata Huras, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach,

Tarnowskie Góry 2022 01 18 T112441 597

Może Cię zainteresować:

Ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł, bo... nie miał maseczki

Autor: Redakcja TG

18/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon