Tarnowskie Góry. Cztery razy z rzędu okradli ten sam sklep. Bezkarną passę zakończyła policyjna kontrola

Dwóch młodych mężczyzn okradło jeden ze sklepów na terenie naszego miasta. Straty sięgnęły 600 złotych. Zatrzymanym grozi nawet kilka lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry kradzież

Do zdarzenia doszło wczoraj, 20 października. Po godzinie 23:00 tarnogórscy mundurowi patrolowali centrum miasta. Na ich widok dwóch mężczyzn zaczęło "zachowywać się nerwowo". Policjanci wylegitymowali przechodniów. W plecaku jednego z nich znaleźli spore ilość artykułów spożywczych i alkoholu. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że łup ten pochodził z marketu przy ulicy Legionów. Jak się okazało, skontrolowani przyszli tam czterokrotnie, za każdym razem wynosząc produkty. Pokazały to nagrania z kamer monitoringu.

Po interwencji policjantów skradzione przedmioty zostały zwrócone do sklepu. Ich wartość oszacowano na ponad 600 złotych. 23-latek z Bytomia i jego 18-letni wspólnik z Tarnowskich Gór noc spędzili w policyjnej celi. Obydwaj mieli już wcześniej problem z prawem. Za kradzież, której się dopuścili, można zostać ukaranym do pięciu lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon