Tarnowskie Góry. Czy na osiedlu Sielanka pojawią się autobusy? Zdania mieszkańców są podzielone

Trwa ankieta w sprawie wprowadzenia kursów autobusowych, które obsługiwałyby osiedle, jakie znajduje się na granicy Starych Tarnowic i Opatowic. Do kiedy można się opowiedzieć w tej kwestii?

Dominik Franiak
Tarnowskie Góry osiedle sielanka autobusy

Autobusy na Sielance?

O tym pomyśle mówi się już od dłuższego czasu. Autobusy miałyby kursować między dworcem w Tarnowskich Górach a wspomnianym osiedlem. Zdania mieszkańców są jednak podzielone. W związku z tym władze miasta postanowiły przeprowadzić ankietę wśród samych zainteresowanych, by poznać ich opinię. Mieszkańcy Sielanki otrzymali papierowe formularze, jakie trafiły do ich skrzynek pocztowych.

Jak podaje Urząd Miasta, pojazdy transportu publicznego mogłyby uwzględniać odcinek: ul. Sielanka – ul. Lukrecjowa – ul. Szafranowa – ul. Sielanka. Jeśli uczestnicy badania nie byliby przychyli, istnieje także druga opcja. Zakłada ona, że autobusy poruszałyby się tylko głównym drogami. Jest to jednak propozycja bardziej problematyczna, której nie można by wprowadzić w życie od razu.

- Ten wariant jest jednak możliwy po zaprojektowaniu oraz wybudowaniu nowych dróg lub – na nowym terenie, który trzeba zakupić – zaprojektowania i wykonania miejsca do bezpiecznego zawrócenia autobusu - tłumaczą urzędnicy.

Wypełnione ankiety mieszkańcy składali do specjalnej urny, jaka pojawiła się w ostatnią sobotę w rejonie skrzyżowania ul. Sielanka z ul. Szafranową. Osoby, które jeszcze nie oddały formularza, a chciałyby to zrobić, mogą przynieść go do środy, 29 czerwca, do Ratusza w godzinach pracy urzędu.

Metrolinia m107

Może Cię zainteresować:

Z Tarnowskich Gór do Pyskowic szybciej i wygodniej. Rusza metrolinia M107

Autor: Urszula Gołkowska

22/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon