Tarnowskie Góry dla Cichego Kąta. Uczniowie tworzą budy, TCK organizuje zbiórkę

W naszym mieście trwają dwie akcje, których beneficjentami mają być potrzebujące czworonogi. Do jednej z inicjatyw może dołączyć każdy chętny. Jak to zrobić?

"Budowlanka" wspiera Cichy Kąt

Nie jest to pierwsza taka akcja, której podjęli się uczniowie z Tarnowskich Gór. Przypomnijmy, że na swoim koncie mają już hotele dla owadów czy karmniki dla ptaków. Tym razem postanowili wesprzeć czworonogi.

Uczniowie z Tarnowskich Gór zbudowali "pięciogwiazdkowe apartamenty" dla owadów

Razem z Elżbietą Pańtą, Kamilem Urbańczykiem, Urzędem Miasta oraz Castoramą młodzi technicy zdecydowali się zaprojektować i wykonać budy dla psiaków. Obiekty trafią do podopiecznych Azylu dla zwierząt Cichy Kąt.

- Długo pracowaliśmy nad projektem, zależało nam na maksymalnie komfortowym wnętrzu i dobrej izolacji termicznej! I się udało, wraz z Castoramą Tarnowskie Góry jesteśmy na etapie prototypu, a gdy nasi milusińscy go zaakceptują, to wymienimy wszystkie budy! - zapowiadają przedstawiciele szkoły.

TCK zaprasza do zbiórki

Wiosenna energia dodaje też motywacji, by podzielić się dobrem z kimś obok nas. Tarnogórskie Centrum Kultury ma propozycję dla osób chcących wspomóc potrzebujące psiaki. Prowadzi zbiórkę artykułów chemicznych, które przydają się do sprzątania azylu. Potrzebne są: proszki do prania, płyny do naczyń, płyny do podłóg, worki na śmieci, papierowe ręczniki. Artykuły przynosimy do głównej siedziby TCK (ul. Sobieskiego 7), filii w Opatowicach (ul. Pastuszki 9) i Reptach Śląskich (ul. Witosa 61).

- Jeśli masz możliwość, aby pomóc - każda, nawet najmniejsza darowizna będzie ogromnie cenna dla naszych futrzanych przyjaciół! Dziękujemy z całego serca za każde wsparcie! - zachęcają organizatorzy.
Tarnowskie Góry. Policjanci zaopiekowali się przestraszonym psem

Może Cię zainteresować:

Tarnogórscy funkcjonariusze uratowali pieska. Zwierzę trafiło do schroniska

Autor: Urszula Gołkowska

25/06/2021

Karmniki pojawią się w przestrzeni publicznej Tarnowskich Gór

Może Cię zainteresować:

Karmniki wykonane przez tarnogórskich uczniów już gotowe. Jak wyglądają budki?

Autor: Urszula Gołkowska

04/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon