Tarnowskie Góry dla Ukrainy. Z czego mogą skorzystać nowi mieszkańcy naszego miasta?

Instytucje, organizacje oraz lokalna społeczność rozpoczynają nowe inicjatywy z myślą o ukraińskich uchodźcach.

Tck dla ukraińców

TCK dla najmłodszych

Od 9 marca w Tarnogórskim Centrum Kultury działa Kulturalne Centrum Zabaw dla dzieci z Ukrainy. Jest otwarte dla maluchów w godzinach 15:00–18:00.

- Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach integracyjnych, animacjach i spotkaniach edukacyjnych - informują pracownicy instytucji.
TCK dla Ukrainy
TCK

Park Wodny dla Ukrainy

Nowi mieszkańcy Tarnowskich Gór będą mogli nieodpłatnie spędzić czas w obiekcie sportowo-rekreacyjnym.

- Park Wodny w Tarnowskich Górach przekazuje wejściówki na basen dla dzieci i ich opiekunów – uchodźców z objętej wojną Ukrainy pozostających pod opieką Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach. Wejściówki do odbioru u pracowników koordynujących Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, obecnych w miejscach zamieszkania uchodźców - informuje Urząd Miasta.

Spotkania w bibliotece

Kolejna propozycja dla najmłodszych to zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Na uczestników czekają plastyczne zabawy: malowanie, kolorowanie, rysowanie, wyklejanie. Spotkania odbywają się w Bajkowym Domku (w ogrodzie biblioteki - wejście od ul. Nowaka), od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:30-12:30.

Instytucja ogłasza również zbiórkę dla małych uchodźców. Przynosić można (nowe lub w dobrym stanie):

  • puzzle
  • układanki
  • proste gry
  • klocki
  • książeczki obrazkowe
  • artykuły plastyczne

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza

Do akcji wsparcia przyłączają się także historycy.

- Od 10 marca 2022 r. do odwołania obowiązuje bezpłatny wstęp do Muzeum w Tarnowskich Górach dla obywateli i uchodźców z Ukrainy na podstawie dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu, potwierdzającego przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej - zachęcają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon