Tarnowskie Góry. Dwóch nastolatków okradło mężczyznę. Grozili mu kluczem nasadowym

W naszym mieście doszło do kradzieży rozbójniczej. Na szczęście sprawców udało się szybko namierzyć i zatrzymać. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry policja 5

Kradzież rozbójnicza w Tarnowskich Górach

Rejon dworca autobusowego już niejeden raz stawał się tłem podobnych historii. Ostatnia z nich miała miejsce wczoraj, 7 września. Dwóch nastolatków zabrało pewnemu starszemu od nich mężczyźnie e-papierosa. Gdy okradziony upomniał się o swoją własność, napastnicy zagrozili mu kluczem nasadowym. Powiedzieli, że 19-latka spotkają kłopoty, jeśli powie policjantom o całym zajściu.

Nie zważając na rzekome konsekwencje, poszkodowany poinformował jednak mundurowych. Funkcjonariusze ruszyli na miejsce przestępstwa. Szybko udało im się odnaleźć sprawców kradzieży. Okazali się nimi 16-latek z Hanuska oraz 15-letni mieszkaniec Bytomia. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nich skradziony przedmiot oraz klucz nasadowy. Rodzice odebrali nastolatków z komendy, ale na tym sprawa się nie zakończy. Sprawcy odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon