Tarnowskie Góry - Gliwice. Trasa, odległość, autobusy

Jaka odległość dzieli nasze miasto od Gliwic? Jaką trasę najlepiej wybrać? Czy dotrzemy tam pociągiem?

Tarnowskie gory gliwice

Wiele osób mieszkających na co dzień w Tarnowskich Górach dojeżdża do pracy w Gliwicach. Przyjrzyjmy się więc, jakimi środkami transportu możemy dotrzeć do obieranego przez nich celu podróży.

Samochodem najszybciej

Odległość między centrum Srebrnego Miasta a Gliwicami to niecałe 30 kilometrów. Samochodem pokonamy ten dystans w około 30 minut, mając oczywiście na uwadze warunki drogowe. Aktualnie potrzeby nam czas znacznie się wydłuży ze względu na bardzo niesprzyjającą pogodę. Do wyboru mamy dwie najpopularniejsze trasy. Wariant podstawowy to po prostu podróż Drogą Krajową numer 78, której pierwszy odcinek to ulica Gliwicka - łatwo zapamiętać. Druga opcja uwzględnia skorzystanie z autostrady A1, na którą dostaniemy się w okolicach Wieszowej. Następie skorzystać należy ze zjazdu Gliwice Wschód lub Gliwice Sośnica. Nasi Czytelnicy mieszkający w zachodnich dzielnicach miasta korzystają często z trasy prowadzącej przez Laryszów, Zbrosławice, Kamieniec i Szałszę. Przy dobrych warunkach podróż nie zajmuje dużo więcej czasu niż w przypadku poprzednich opcji.

Krajoznawcza podróż autobusem

Nie wszyscy jednak mają do swojej dyspozycji samochód. Jeżeli decydujemy się na ofertę ZTM, musimy uzbroić się w cierpliwość. Przejazd między dworcem autobusowym w Tarnowskich Górach a Placem Piastów zajmie nam aż godzinę. Do wyboru mamy pojazdy linii 80 lub 112. Autobusy pierwszej z nich kursują codziennie, także w soboty i niedziele. Przejazd pojazdem o numerze 112 zajmie nam nieco mniej czasu, ale skorzystać z niego możemy tyko w dni robocze. Ceny biletów wyglądają następująco: za bilet normalny, który umożliwi nam dotarcie do Gliwic (ważny przez 90 minut od momentu skasowania) zapłacimy 5 zł, a za ulgowy - 2,5 zł. Posiadaczy karty ŚKUP, nabywających bilety w formie elektronicznej, przejazd będzie kosztować 4,4 zł lub 2,2 zł.

Do Gliwic nie dostaniemy się niestety bezpośrednio pociągiem. Podróżnych, którzy poszukują innego jeszcze środka transportu, mogą zainteresować prywatne oferty, pojawiające się od czasu do czasu na portalu BlaBlaCar. Ceny przejazdów na krótkich dystansach wynoszą od kilku do kilkunastu złotych.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Radzionków. Remont chodnika przy ulicy Długiej

Radzionków. Rusza remont chodnika przy jednej z ulic

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Wzmożone kontrole drogowe w Tarnowskich Górach

Świerklaniec. Roboty drogowe

Kolejne utrudnienia drogowe w Świerklańcu

Zebrania wiejskie 2021

Zbrosławice. Zebrania wiejskie. Kiedy się odbędą?

Tarnowskie Góry Dworzec, rozkład jazdy

Zmiany w kursowaniu autobusów linii 94 i 174.