Tarnowskie Góry i powiat to gniazdo milionerów. Jest ich więcej niż w dużych miastach, jak Zabrze czy Bytom

Jest się z czego cieszyć. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach podała właśnie, że Tarnowskie Góry i powiat są miejscem w woj. śląskim, w którym mieszka wielu milionerów. W ciągu roku przybyło dodatkowych 20. Sprawdź te liczby.

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)

Po raz kolejny, i to mimo pandemii, wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach podaje, że w zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Podobna sytuacja jest w Tarnowskich Górach. Tutejszy Urząd Skarbowy zanotował za 2020 rok aż 162 milionerów i milionerek. To o 20 więcej niż wykazano w PIT-ach za 2019 rok. Co ciekawe, w Tarnowskich Górach i powiecie jest znacznie więcej milionerów niż w tak dużych miastach jak Sosnowiec (127 milionerów), Zabrze (93 milionerów) czy Bytom (63 milionerów).

Milionerzy to praktycznie sami przedsiębiorcy

Co zrobić, by zostać milionerem? Jak się okazuje, trzeba założyć i prowadzić (zyskowny) biznes. Śląscy milionerzy to bowiem praktycznie sami przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3,5%).

Najwięcej milionerów w woj. śląskim mieszka w okolicach:

  • Częstochowy,
  • Bielska-Białej,
  • Katowic.

Najszybciej bogacą się mieszkańcy:

  • Kłobucka,
  • Dąbrowy Górniczej,
  • Żor,
  • Gliwic.

W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej.


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon