Tarnowskie Góry. Jechał za blisko poprzedzającego samochodu - wylądował na słupie

O zasadzie zachowania bezpiecznej odległości przypomina niedawne zdarzenie z Tarnowskich Gór. Kierowca uderzył w poprzedzający go pojazd, pożegna się z pewną sumą za mandat, tymczasowo także z dowodem rejestracyjnym.

Zderzenie na ulicy Korola

Jak widać, nawet przy dobrej pogodzie nie można zapomnieć o uwadze na drodze. Niedawno z tego powodu ucierpiał 25-letni mieszkaniec Wymysłowa. W Tarnowskich Górach na ulicy Korola mężczyzna wjechał swoim fiatem w tył poprzedzającego go audi. Oba samochody zostały uszkodzone, ten pierwszy nawet dość znacząco. Na szczęście zarówno kierowcy fiata, jak i 70-latce prowadzącej audi nic się nie stało. 25-latek został przez policjantów obdarowany mandatem oraz punktami karnymi. Stróże prawa zatrzymali jednak jego dowód rejestracyjny. Mężczyzna odzyska go dopiero, kiedy doprowadzi swój wehikuł do bezpiecznego stanu.

- Niezachowanie dostatecznej odległości od poprzedzającego pojazdu może prowadzić do kolizji. W niektórych przypadkach takie kontakty dwóch pojazdów mogą zakończyć się obrażeniami dla osób w nich przebywających. Dlatego pamiętajmy, aby zachować odpowiednią odległość i bezpiecznie dojechać do celu - dodają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon