Tarnowskie Góry. Kino plenerowe powraca. TCK zaprasza na seanse

W naszym mieście już za niedługo odbędą się plenerowe projekcje. Przed nami dwa wieczory z kinematografią w przestrzeni publicznej.

Tarnowskie gory kino plenerowe

Kino w sercu miasta

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza zgłodniałych sztuki widzów na dwa majowe seanse. Odbędą się one przy głównej siedzibie placówki (ul. Jana III Sobieskiego 7). Dla gości przygotowano ciekawe i uznane produkcje.

„Na noże”

21 maja (piątek), godzina 20:30

Reżyser: Rian Johnson

Gatunek: dramat, komedia kryminalna

Ograniczenia wiekowe: 15+

Czas trwania: 130 minut

- Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań - opowiadają organizatorzy kina plenerowego.

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku”

22 maja (sobota), godzina 20:30

Reżyser: Woody Allen

Gatunek: komedia

Ograniczenia wiekowe: 15+

Czas trwania: 92 min

- Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji - zdradzają koordynatorzy. - Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę - dodają.

Wstęp na seanse jest bezpłatny.

kierunek MUZYKA: Eurowizja

TCK przygotowało także atrakcję dla miłośników muzyki. 12 maja, a więc tuż przed pierwszym półfinałem Eurowizji odbędzie się specjalne spotkanie z cyklu kierunek: MUZYKA.

- Wraz z prowadzącymi subiektywnie ocenimy jakość tegorocznych propozycji muzycznych, wskażemy faworytów i opowiemy, jak tegoroczna edycja, której gospodarzem są Niderlandy, będzie przebiegać - zapraszają organizatorzy.

Transmisję ze spotkania zobaczymy na kanale TCK na platformie YouTube. Live rozpocznie się o godzinie 19:00.

fot. TCK

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon