Tarnowskie Góry. Kreatywny włamywacz zatrzymany. Złodziej udawał... manekina

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry 2022 01 04 T102043 612

W jednej z dzielnic Tarnowskich Gór - Strzybnicy - doszło do bardzo nietypowego zatrzymania. Mimo pomysłowości, sprawcy przestępstwa nie udało się uniknąć kary.

Seryjny złodziej zatrzymany 

Pewien 36-latek z naszego miasta wykazał się sporą kreatywnością. Nie uchroniło go to jednak przed zatrzymaniem, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie pawilonów handlowych znajdujących się przy ulicy Armii Krajowej w Tarnowskich Górach słychać było dźwięk tłuczonego szkła. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie w jednym ze sklepów odzieżowych odkryli wybitą szybę - opowiadają. 

Funkcjonariusze weszli do wnętrza budynku. Włamywacz znalazł się w potrzasku. Postanowił jednak zaryzykować. Założył znalezioną w sklepie odzież i... zaczął udawać manekina.

Ku jemu rozczarowaniu policjanci nie dali się nabrać. Tarnogórzanin został zatrzymany i szybko okazało się, że sklep w Strzybnicy nie był pierwszym, który "odwiedził" 36-latek.

- Śledczy wykazali, że odpowiada między innymi za trzy inne włamania do lokali, z których zabrał gotówkę i sprzęt elektroniczny oraz za usiłowanie włamania do obiektów, gdzie powstrzymały go między innymi szyby antywłamaniowe. Łącznie 36-latkowi postawiono 6 podobnych zarzutów - informują stróże prawa. 

To jeszcze nie koniec problemów włamywacza. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki - marihuanę i amfetaminę. Tarnogórzanina może czekać nawet dziesięć lat w więzieniu. Policjantom udało się odzyskać większość skradzionego mienia. Złodziej sprzedał je w lombardach. Straty, jakie spowodował mężczyzna, szacowane są na 13 tysięcy złotych. 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek w Boniowicach

Gmina Zbrosławice. Samochód dostawczy zderzył się z osobówką

Gmina Zbrosławice. Wypadek na ulicy Tarnogórskiej

Poważny wypadek w Szałszy. Zderzyły się trzy osobówki

Tarnowskie Góry, ulica Zagórska. Kradzież alkoholu

Przez trzy miesiące okradał sklep. Złodziej alkoholu złapany

Krupski Młyn. Ucieczka nastolatka

Uciekł z Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie

Miasteczko Śląskie - kradzież ołowiu

Amatorzy ołowiu zatrzymani. Ukradli aż 250 kilogramów

Tarnowskie Góry. Kradzież perfum

Tarnowskie Góry. Nastolatki okradły drogerię na 800 złotych

Wypadek w Świerklańcu

Świerklaniec. W wypadku zderzyły się ze sobą trzy pojazdy