Tarnowskie Góry łączą siły z Toruniem. Efektem ma być rozwój infrastruktury rowerowej

Władze miasta podpisały porozumienie z reprezentantami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czego dokładnie dotyczy współpraca?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry trasy rowerowe

Razem dla ruchu rowerowego

Niedawno w Tarnowskich Górach gościła reprezentacja jednej z bardziej znanych uczelni w Polsce. Wizyta miała charakter biznesowo-naukowy. Jak podają przedstawiciele uniwersytetu, współpracę nawiązano w celu realizacji wspólnych projektów badawczych związanych z polityką rowerową miasta.

Porozumienie między samorządem i uczelnią zostało podpisane przez Arkadiusza Czecha oraz dr hab. Marka Kejnę, profesor UMK.

- Podpisanie umowy było również okazją do spotkania w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry z burmistrzem i omówienia wspólnie realizowanych działań – podczas spotkania Wydział reprezentował mgr Michał Kwiatkowski, pracownik Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego - dodają przedstawiciele uczelni.
– Zaznajomiliśmy go z naszymi planami budowy ścieżek rowerowych, a także wynikających z badań oczekiwań mieszkańców w sprawie dalszej rozbudowy sieci rowerowej. Szczególnie w tej ostatniej kwestii będziemy współpracować – tłumaczy Arkadiusz Czech.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonej w 2021 roku ankiecie tarnogórzanie wskazali braki w infrastrukturze rowerowej jako jedną z najważniejszych kwestii, na jakie władze lokalne powinny zwrócić uwagę.

Jak podkreślają urzędnicy, UMK ma doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć i podejmowało już w tym temacie współpracę także z innymi miastami, na przykład z Rybnikiem.

W styczniu tego roku przedstawiciele wszystkich gmin naszego powiatu podjęli decyzję o połączeniu sił w kwestii planowania nowych tras rowerowych. Zapraszamy do sprawdzenia, co ustalili przedstawiciele samorządów?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon