Tarnowskie Góry mogą być dumne. Posypały się sukcesy sportowców

Tarnowskie Góry mają sportowców, którymi może się chwalić. Jedni uprawiają lekkoatletykę, inni tenis stołowy, siatkówkę lub wspinaczkę. Ostatnio zawodnicy z naszego powiatu odnieśli wiele sukcesów.

144395333 3823187027740657 6722800774920087343 o

Na terenie całego powiatu tarnogórskiego funkcjonuje wiele klubów sportowych, które specjalizują się w przeróżnych dyscyplinach. Tarnowskie Góry i okoliczne miasta mają wielu utalentowanych sportowców i to w różnych kategoriach wiekowych. Początek roku już obrodził w sukcesy.

KWS Klif Tarnowskie Góry ma reprezentantów Polski

Duże wyróżnienie spotkało aż trzech zawodników, którzy na co dzień trenują wspinaczkę sportową w KWS Klif Tarnowskie Góry. Do klubu dotarły powołania do reprezentacji Polski. Do drużyny narodowej dostali się Olimpia Markisch, Arlena Sznajder oraz Jan Kroszka. Cała trójka ma na koncie sukcesy w zawodach młodzieżowych.

Zdolne siatkarki UKS Gwiazda Tarnowskie Góry

Trwają mistrzostwa Śląska w siatkówce halowej. Juniorki UKS-u Gwiazda Tarnowskie Góry awansowały do turnieju półfinałowego. Na tym etapie rozgrywek jednak skończyła się dobra passa. Tarnogórskie siatkarki przegrały z KS Częstochowianką (1:3), MKS-em Dąbrowa Górnicza (0:3) oraz drugim zespołem dąbrowskiego klubu (0:3).

Także młodsze kadetki rywalizowały o mistrzostwo Śląska, ale swoją przygodę z tymi rozgrywkami zakończyły w ćwierćfinale. One także zakończyły grupę z kompletem porażek. Gwiazda musiała uznać wyższość SMS-u Jastrzębie (1:3), Stali Bielsko-Biała (0:3) oraz Centrum przy POSiR Pszczyna (0:3).

Worek medali lekkoatletek Champion Lasowice

Także w lekkoatletyce zorganizowano mistrzostwa Śląska. Swoją reprezentację wystawił Champion Lasowice i obrodziło w sukcesy. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Kalino, która zdobyła złote medale w skoku wzwyż i biegu na 60 m przez płotki.

Złoto zdobyła także Julia Duda, która rywalizowała w trójskoku. Wicemistrzynią Śląska została Karolina Bąbek w biegu na 60 m. Z kolei brązowe medale wywalczyły Małgorzata Miś w trójskoku oraz Roksana Plaminiak w biegu na 60 m przez płotki.

Tenisiści Skarbka najlepsi na Śląsku

Dużo dzieje się w klubie MKS Skarbek Tarnowskie Góry, który szkoli tenisistów stołowych. W styczniu odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. Wśród mężczyzn najlepszy był Michał Łysakowski. W rywalizacji pań mistrzynią została Natalia Szymczyk, a na podium stanęła także Karolina Rakowska.

fot. Facebook/Champion Lasowice

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Radzionków masa krytyczna

I Radzionkowska Masa Krytyczna już w tym miesiącu!

Julia Bulanda

Zawodniczka z powiatu tarnogórskiego ze złotem

Aleksandra Janiczek i Justyna Suchańska wicemistrzyniami świata

Reprezentantki Tarnowskich Gór wicemistrzyniami świata!

Mikołaj Kowolik na Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness 2021

Kolejny sportowy sukces tarnogórzanina Mikołaja Kowalika

Sztafeta Tarnowskie Góry płyną przez morze

Wpław przez Bałtyk. Tarnogórzanie ukończyli sztafetę

Stadion Unii Kalety ma zyskać pawilon (wizualizacja)

Kolejna inwestycja na stadionie w Kaletach? To...

122138809 3500972586657523 3608922846495296 o

Gwarek Tarnowskie Góry sprawdzi się z klubem z...