Tarnowskie Góry mogą być dumne. Posypały się sukcesy sportowców

Tarnowskie Góry mają sportowców, którymi może się chwalić. Jedni uprawiają lekkoatletykę, inni tenis stołowy, siatkówkę lub wspinaczkę. Ostatnio zawodnicy z naszego powiatu odnieśli wiele sukcesów.

144395333 3823187027740657 6722800774920087343 o

Na terenie całego powiatu tarnogórskiego funkcjonuje wiele klubów sportowych, które specjalizują się w przeróżnych dyscyplinach. Tarnowskie Góry i okoliczne miasta mają wielu utalentowanych sportowców i to w różnych kategoriach wiekowych. Początek roku już obrodził w sukcesy.

KWS Klif Tarnowskie Góry ma reprezentantów Polski

Duże wyróżnienie spotkało aż trzech zawodników, którzy na co dzień trenują wspinaczkę sportową w KWS Klif Tarnowskie Góry. Do klubu dotarły powołania do reprezentacji Polski. Do drużyny narodowej dostali się Olimpia Markisch, Arlena Sznajder oraz Jan Kroszka. Cała trójka ma na koncie sukcesy w zawodach młodzieżowych.

Zdolne siatkarki UKS Gwiazda Tarnowskie Góry

Trwają mistrzostwa Śląska w siatkówce halowej. Juniorki UKS-u Gwiazda Tarnowskie Góry awansowały do turnieju półfinałowego. Na tym etapie rozgrywek jednak skończyła się dobra passa. Tarnogórskie siatkarki przegrały z KS Częstochowianką (1:3), MKS-em Dąbrowa Górnicza (0:3) oraz drugim zespołem dąbrowskiego klubu (0:3).

Także młodsze kadetki rywalizowały o mistrzostwo Śląska, ale swoją przygodę z tymi rozgrywkami zakończyły w ćwierćfinale. One także zakończyły grupę z kompletem porażek. Gwiazda musiała uznać wyższość SMS-u Jastrzębie (1:3), Stali Bielsko-Biała (0:3) oraz Centrum przy POSiR Pszczyna (0:3).

Worek medali lekkoatletek Champion Lasowice

Także w lekkoatletyce zorganizowano mistrzostwa Śląska. Swoją reprezentację wystawił Champion Lasowice i obrodziło w sukcesy. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Kalino, która zdobyła złote medale w skoku wzwyż i biegu na 60 m przez płotki.

Złoto zdobyła także Julia Duda, która rywalizowała w trójskoku. Wicemistrzynią Śląska została Karolina Bąbek w biegu na 60 m. Z kolei brązowe medale wywalczyły Małgorzata Miś w trójskoku oraz Roksana Plaminiak w biegu na 60 m przez płotki.

Tenisiści Skarbka najlepsi na Śląsku

Dużo dzieje się w klubie MKS Skarbek Tarnowskie Góry, który szkoli tenisistów stołowych. W styczniu odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. Wśród mężczyzn najlepszy był Michał Łysakowski. W rywalizacji pań mistrzynią została Natalia Szymczyk, a na podium stanęła także Karolina Rakowska.

fot. Facebook/Champion Lasowice

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Michał Tomaszowski

Michał Tomaszowski zdobył 8 medali podczas mistrzostw świata

NORDICUS Strzybnica

Bartusiowy Bieg Nordicusa nad zalewem w Pniowcu

Osada jana boiska

Dwa nowe obiekty sportowe na terenie Osady Jana

Hokejowe Mistrzostwa Świata Katowice

Katowice - reprezentacja Polski kobiet zagra w Hokejowych MŚ

Tarnowskie Góry, Mikołaj Kowalik

Tarnogórzanin mistrzem świata kulturystyce klasycznej

Kamil Piotrowiak

Tarnogórski policjant wygrał Mistrzostwa Polski

Otwarta silowani tg

Tarnogórska siłownia otwarta. Xtreme Fitness...