Tarnowskie Góry. Na jednym z cmentarzy pojawił się stojak na znicze. Co na to mieszkańcy?

W centrum miasta stanął regał, z którego mogą skorzystać wszyscy odwiedzający cmentarz. Mieszkańcy chcą, by podobne stojaki zainstalować także w innych dzielnicach.

Rada Dzielnicy Śródmieście - Centrum zaproponowała ciekawą inicjatywę. Na cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego zagościł regał na zużyte znicze. Stojak został oddany do użytku 29 kwietnia. Można zostawiać na nim szklane znicze, z których już nie korzystamy, a mogą przydać się innymi. Przedsięwzięcie zainicjowała radna dzielnicy Katarzyna Skowronek.

Rozwiązanie ma niejedną zaletę. Z pewnością może przyczynić się do powiększenia oszczędności, gdyż nie wszyscy muszą nabywać nowe znicze. Co więcej, wpisuje się ono w założenia stylu zero waste. Mniej kupowanych zniczy to też mniej odpadów.

Mieszkańcom Tarnowskich Gór pomysł się spodobał. Pojawiają się głosy, by podobne rozwiązanie zastosować także w innych dzielnicach miasta.

- Super, oby więcej powstawało takich regałów przy cmentarzach, zacznijmy uczyć się szanować przedmioty, często idzie przy tym dużo zaoszczędzić.
- Świetna inicjatywa.
- Bardzo cieszymy się z tego powodu.

Warto wspomnieć, że podobne rozwiązanie znalazło zastosowanie już wcześniej w Reptach Śląskich.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon