Tarnowskie Góry nie chcą wyborów. Apel trafi do prezydenta i premiera

Tarnowskie Góry przyłączyły się do apelu o zmianę terminu nadchodzących wyborów prezydenckich. Apel trafi do m.in. premiera Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy.

Wyb

Cała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zabrała głos w sprawie przełożenia terminów prezydenckich wyborów. W apelu o przesunięcie wyborów, który trafi m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy oraz marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

- W obecnej sytuacji epidemicznej wybory nie byłyby wyborami powszechnymi. Niemożliwe jest także zorganizowanie wyborów w maju 2020 r. bez narażania na ryzyko zachorowania osób biorących udział w przygotowaniach do wyborów, ich organizacji, zabezpieczeniu, wreszcie samych wyborców - czytamy w apelu.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) zrzesza 41 miast i gmin, w których żyje ponad 2 mln osób. Głosowanie w tej sprawie nie było jednomyślnie. Przeciwko przyjęciu apelu było miasto Knurów. Nie głosowali przedstawiciele Lędzin, Bobrownik i Świętochłowic.

- Do daty wyborów pozostał miesiąc. Chcemy skierować wszystkie siły i środki na walkę z pandemią i jej skutkami gospodarczymi. Niech będzie to czas odpowiedzialności i współdziałania, a nie sporów i narażania obywateli na niepotrzebne niebezpieczeństwa, jak utrata życia czy zdrowia. - argumentują samorządowcy. - Zorganizujemy święto demokracji, jakim powinny być wybory prezydenckie, gdy uporamy się z epidemią i będziemy w stanie zapewnić powszechność głosowania oraz bezpieczeństwo biorących w nich udział - dodają.Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej Westfalii

Delegacja woj. śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii

Głogowski Tomasz Tarnowskie Góry

Tomasz Głogowski o przyjęciu Ukrainy do UE

Radzionków, wybory uzupełniające 2021

Wybory uzupełniające w Radzionkowie. Kto walczy o głosy?

Tarnowskie Góry Rynek

Piknik Rodzinny w Tarnowskich Górach. Może być gorąco...

Swierklaniec wybory 2021

Wybory uzupełniające w Świerklańcu. Znamy...

PSX 20200712 213703

Sondaż exit poll: Andrzej Duda 50,4%, Rafał...

Radniwybory

Radni chcą przełożenia wyborów i wprowadzenia...