Tarnowskie Góry. Noc Perseidów 2021. To już dzisiaj

Tarnowskie Góry. Noc spadających gwiazd 2021

W nocy z 12 na 13 sierpnia będziemy mogli zobaczyć deszcz "spadających gwiazd". Gdzie najlepiej je obserwować?

Perseidy 2021 

Zjawisko dostrzec możemy na niebie nie tylko w jedną dobę. Z pewnością wiele osób wie, że deszcz meteorów widoczny jest od 17 lipca do 23 sierpnia. Jednak to właśnie dziś przypada noc, kiedy pojawia się ich najwięcej.

Perseidy to rojów meteorów nazwany tak od gwiazdozbioru Perseusza. Dziś w nocy uważny obserwator będzie mógł dostrzec nawet sto z nich, widocznych jako szybko sunąca smuga światła. 

Jeśli chcemy dobrze się przygotować do obserwacji nieba, powinniśmy się udać w miejsce z dala od świateł. Dobrze jest poszukać otwartej przestrzeni, gdzie inne obiekty nie będą zasłaniały widoku. Perseidów należy szukać na północno-wschodniej części nieba. 

Piekarska Noc Spadających Gwiazd

Niedaleko Tarnowskich Gór, w Piekarach Śląskich, orgaznizowane jest plenerowe wydarzenie z Perseidami w roli głównej. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 20:00 przy Kopcu Wyzwolenia. Na gości czeka między innymi mobilne planetarium, opowieści o astrofotografii, konkursy z nagrodami oraz strefa gastronomiczna. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: