Tarnowskie Góry - nowe obostrzenia. Co otworzy się w naszym mieście?

Tg nowe obostrzenia

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe, łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Czy to powolne odmrażanie gospodarki?

Otwarte baseny i kina

- Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i te tragiczne żniwa, które zbiera COVID-19, bardzo niepokoją. Dlatego możemy mówić dzisiaj co najwyżej o pewnej kruchej stabilizacji. Musimy postępować bardzo ostrożnie - mówił dzisiaj premier Morawiecki. 

Podczas konferencji, w której udział wzięli także wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłoszono następujące poluzowania obowiązujących dotychczas obostrzeń:

  • hotele - dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi na życzenie gości).
  • kina, teatry, opery i filharmonie - otwarte, podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
  • baseny - otwarte, nie dotyczy to aquaparków. 
  • stoki narciarskie - otwarte.
  • boiska zewnętrzne, korty - wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.

Wprowadzone zamiany zaczną obowiązywać od 12 lutego. Są jednak wprowadzone warunkowo, co oznacza, że jeżeli przyniosą negatywne z punktu widzenia rozprzestrzeniania się wirusa efekty, mogą zostać zniesione po 26 lutym

- Wsłuchujemy się w głosy przedsiębiorców, ale też jesteśmy w stałym kontakcie z medykami. Ponieważ liczba zajętych łóżek i respiratorów jest teraz na stabilnym poziomie, chcemy wracać do normalności. Robimy to z dużą ostrożnością. Wirus wciąż jest groźny – każdego dnia do szpitali trafiają kolejne osoby z Covid-19. Chcemy uniknąć nowej fali zachorowań. Nadmierne poluzowanie zasad mogłoby doprowadzić do ponownego, dużego wzrostu liczby pacjentów - oświadczają przedstawiciele rządu. 

fot. Mateusz Morawiecki

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: