Tarnowskie Góry organizują Wigilię dla potrzebujących 2020

Trzy gminy naszego powiatu postanowiły także w tym roku weprzeć potrzebujących w wyjątkowym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Wigilia dla samotynych

Wigilia dla potrzebujących 2020

Kończący się rok dla wielu z nas był trudnym doświadczeniem. Na nadchodzące Święta czekamy z radością i nadzieją, że będzie to ostania uroczystość, która upłynie pod znakiem pandemii. Niektórzy tarnogórzanie nie spędzą niestety tego czasu w rodzinnej atmosferze, przy blasku choinki i suto zastawionym stole. Od wielu lat z pomocą przychodzą im samorządy, organizując Wigilię dla potrzebujących, starszych i samotnych mieszkańców.

Mimo tego, że koronawirus znacznie ograniczył możliwości gmin, część z nich postanowiła kontynuować świąteczną tradycję.

- Brak możliwości zgromadzenia się, by wspólnie zjeść, porozmawiać i pośpiewać kolędy, to bez wątpienia wielka strata. Liczymy jednak, że posiłek wraz ze świątecznymi drobiazgami dostarczony wszystkim osobom samotnym będzie choć małą namiastką świątecznej wspólnoty i znakiem optymizmu na przyszłość - zapowiada Urząd Gminy Zbrosławice.

Samorząd, podobnie jak dwie inne gminy naszego powiatu, nie porzucił myśli o organizacji wydarzenia. Zmienił natomiast jego formę. W Zbrosławicach i Tarnowskich Górach posiłki zostaną dowiezione do potrzebujących. Urząd Miasta razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, organizacji Caritas, a także Uniwersytetem Trzeciego Wieku zaplanowały 200 dostaw. Do współpracy zaproszono także lokalnych restauratorów

Jak co roku dostarczymy posiłki do naszych podopiecznych z Dziennego Domu Pobytu, noclegowni oraz innym znanym nam, wymagającym wsparcia osobom. Drugie tyle wskazały nam instytucje będące blisko starszych i potrzebujących tarnogórzan – mówi Urszula Krasińska, dyrektor MOPS-u.

W Wigilię dla osób samotnych zaangażował się także Świerklaniec. Gmina zdecydowała się na wydawanie ciepłych posiłków na wynos.

- Nie chcemy rezygnować z naszej corocznej tradycji. Dobiega końca rok pełen wyzwań i ograniczeń, dlatego tym bardziej jesteśmy zdeterminowani, aby podtrzymywać tę długoletnią tradycję - oznajmia Marek Cyl. - Wieczerza wigilijna jest zawsze wyjątkowa i taka powinna też być dla osób samotnych oraz potrzebujących. Wiem, że takie zwykłe ludzkie gesty, jak ciepły posiłek, drobny upominek i miłe słowo, mimo że wypowiedziane na odległość, dają wsparcie, radość i otuchę – dodaje wójt.

Ważne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zapisów oraz terminów dostawy posiłków.

  • Tarnowskie Góry

Zapisy: w dni robocze w godz. 8.00 – 15:00 (32 285 59 70, 32 380 01 23, 32 285 78 39), w godz. 15.00 – 19.00 oraz w weekendy (530 449 058, 888 484 034, 888 487 417)

Dostawa: 24 grudnia

  • Zbrosławice

Zapisy: do 17 grudnia pod numerem 32 233 78 92

Dostawa: 24 grudnia w od godziny 10:00 do 14:00

  • Świerklaniec

Zgłoszenia: pod numerem 32 284 74 00

Odbiór: 23 grudnia, godz. 11:00 - Nakło Śląskie przy restauracji "Smakosz" (ul. Główna 48A), godz. 12:00 - Orzech przy Orzechowskim Centrum Kultury i Rekreacji (ul. Sobalaków 5), godz. 13:00 - Świerklaniec przy Sołtysówce (ul. Oświęcimska 5), godz. 14:00 - Nowe Chechło przy Domu Sportowca (ul. Leśna 5)

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry panorama

Wieża widokowa na Górze Cipiorg? Radny interpeluje

Zakłady Chemiczne Tarnowskie Góry

Informacje w temacie Zakładów Chemicznych "Tarnowskie Góry".

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry. Wyniki ankiety

Co myślą mieszkańcy TG? Znamy wyniki ankiety

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Obwodnica Świerklańca i Nakła Śląskiego

Nowe informacje w sprawie obwodnicy w gminie Świerklaniec

Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Votum zaufania dla burmistrza Czecha. Nie wszyscy byli za