Tarnowskie Góry. Pijany kierowca pędził ulicą Repecką. Jazdę zakończył na latarni

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego mieszkańca Ptakowic, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przygoda nie zakończyła się dobrze ani dla niego, ani dla jego pojazdu.

Tarnowskie góry policja kontrola

Nietrzeźwy kierowca wjechał w słup

Pomimo licznych apeli nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji jazdy "na podwójnym gazie". Boleśnie przekonał się o nich pewien 32-latek, którego zatrzymali tarnogórscy mundurowi. W sobotę, 19 sierpnia, policjanci otrzymali informację o samochodzie, który mógł przekroczyć prędkość na ulicy Repeckiej. Stróże prawa udali się w to miejsce, ale już w drodze tam zostali powiadomieni, że na tej samej drodze samochód zakończył jazdę. Zatrzymał się na latarni.

Za kierownicą pojazdu siedział 32-letni mieszkaniec Ptakowic. Zarówno szybka jazda, jak i niebezpieczna kolizja miały związek ze stanem mężczyzny. W jego organizmie były prawie dwa promile alkoholu. Kierowca został ukarany mandatem za spowodowane zderzenie. Jego portfel uszczupli się o trzy tysiące złotych. Mężczyzna odpowie też za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi za to grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także do dwóch lat więzienia.

- Przestrzegamy wszystkich przed tak nieodpowiedzialnymi zachowaniami, jak kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Zaburzona zdolność koncentracji i szybkiej reakcji może mieć przykre skutki - przypominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon