Tarnowskie Góry. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował wypadek

Podczas ubiegłego weekendu tarnogórscy funkcjonariusze musieli interweniować w sprawach kolejnych osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Tarnowskie Góry, pijany kierowca

Wypadek w centrum

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 24 lipca. Około godziny 23:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o wypadku na ulicy Sienkiewicza. Dwa samochody zderzyły się ze sobą. Jeden z pojazdów dachował. 36-letni sprawca zdarzenia miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Kierowca samochodu marki Opel Insignia może spędzić nawet dwa lata za kratkami.

Interwencja na Bytomskiej

Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji doszło już dzień później, 25 lipca. Świadek poinformował policjantów o kierowcy, który mógł pozostawać pod wpływem alkoholu. Badanie potwierdziło, że 22-latek był pijany. W jego organizmie znajdowały się prawie trzy promile alkoholu. Obywatel Ukrainy stanie przed sądem.

- Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie - przypominają mundurowi. - Policjanci sprawdzą każdy sygnał - zapewniają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon