Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich. Przystanek wrócił, ale nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni

Tarnowskie gory powstancow slaskich

Przystanki Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich wróciły na ulicę, od której pochodzi ich nazwa. Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z wprowadzonej zmiany...

Nowa lokalizacja przystanków 

Tydzień temu, 23 kwietnia przebudowa ulicy Powstańców Śląskich weszła w kolejny etap. Prace zostały przeniesione ze skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Styczyńskiego na drugi koniec drogi, gdzie obecnie powstaje nowe rondo.

Rondo Praw Kobiet w Tarnowskich Górach. Radni podjęli decyzję

W związku z tym zamknięto ten odcinek dla ruchu samochodowego. Korzystać z niego mogą tylko pojazdy transportu publicznego. Co więcej, przystanki autobusowe wróciły na ulicę Powstańców Śląskim, jednak nie w te same miejsca. Przed remontem znajdowały się one przy skrzyżowaniu z ulicami Lelewela i Okrzei, nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju (Konwikt). Teraz znajdziemy je przy skrzyżowaniu z ulicami Mickiewicza i Sienną. Część mieszkańców nieprzychylnie przyjęła wprowadzoną zmianę.

- Nie wiem, kto to wymyślił. Przecież to absurd, by przystanki były tak daleko - mówi oburzony Czytelnik tarnowskiegory.info. - Szczególnie kłopotliwe jest to dla starszych ludzi, przyjeżdżających do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju. No chyba, że pan burmistrz nie chce, żeby ludzie chodzili do tego kościoła - ironizuje.

Warto wyjaśnić jednak, że za przebudowę ulicy Powstańców Śląskich odpowiada Starostwo Powiatowe, a nie Urząd Miasta. Odległość nowych przystanków od kościoła wynosi 350 metrów. Nie wydaje się to być dużym dystansem, jednak dla osób w starszym wieku może stanowić utrudnienie. 

Pamiętajmy o objeździe 

Przejazd ulicą Powstańców Śląskich w dalszym ciągu jest niedostępny. Jedyny wyjątek to transport publiczny. Podczas ostatniego weekendu wiele osób postanowiło zignorować zakaz i wjechać na zamkniętą drogę. Niezbyt szczęśliwą decyzję przypłacili mandatami.

Objazd poprowadzony został ulicami: Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów, Bytomską, Piłsudskiego i Pokoju.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy do kierowców o dostosowanie się do oznakowania drogowego - oświadczają pracownicy Starostwa Powiatowego. 

fot. U.G./Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: