Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich. Przystanek wrócił, ale nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni

Przystanki Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich wróciły na ulicę, od której pochodzi ich nazwa. Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z wprowadzonej zmiany...

Tarnowskie gory powstancow slaskich

Nowa lokalizacja przystanków

Tydzień temu, 23 kwietnia przebudowa ulicy Powstańców Śląskich weszła w kolejny etap. Prace zostały przeniesione ze skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Styczyńskiego na drugi koniec drogi, gdzie obecnie powstaje nowe rondo.

Rondo Praw Kobiet w Tarnowskich Górach. Radni podjęli decyzję

W związku z tym zamknięto ten odcinek dla ruchu samochodowego. Korzystać z niego mogą tylko pojazdy transportu publicznego. Co więcej, przystanki autobusowe wróciły na ulicę Powstańców Śląskim, jednak nie w te same miejsca. Przed remontem znajdowały się one przy skrzyżowaniu z ulicami Lelewela i Okrzei, nieopodal kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju (Konwikt). Teraz znajdziemy je przy skrzyżowaniu z ulicami Mickiewicza i Sienną. Część mieszkańców nieprzychylnie przyjęła wprowadzoną zmianę.

- Nie wiem, kto to wymyślił. Przecież to absurd, by przystanki były tak daleko - mówi oburzony Czytelnik tarnowskiegory.info. - Szczególnie kłopotliwe jest to dla starszych ludzi, przyjeżdżających do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju. No chyba, że pan burmistrz nie chce, żeby ludzie chodzili do tego kościoła - ironizuje.

Warto wyjaśnić jednak, że za przebudowę ulicy Powstańców Śląskich odpowiada Starostwo Powiatowe, a nie Urząd Miasta. Odległość nowych przystanków od kościoła wynosi 350 metrów. Nie wydaje się to być dużym dystansem, jednak dla osób w starszym wieku może stanowić utrudnienie.

Pamiętajmy o objeździe

Przejazd ulicą Powstańców Śląskich w dalszym ciągu jest niedostępny. Jedyny wyjątek to transport publiczny. Podczas ostatniego weekendu wiele osób postanowiło zignorować zakaz i wjechać na zamkniętą drogę. Niezbyt szczęśliwą decyzję przypłacili mandatami.

Objazd poprowadzony został ulicami: Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów, Bytomską, Piłsudskiego i Pokoju.

- Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy do kierowców o dostosowanie się do oznakowania drogowego - oświadczają pracownicy Starostwa Powiatowego.

fot. U.G./Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon