Tarnowskie Góry. Przy ulicy Andersa powstają 122 nowe mieszkania. Widać już efekty prac

W naszym mieście pojawią się trzy obiekty mieszkalne, gdzie będzie można wynająć lokal przy umiarkowanym czynszu. Mimo że inwestycja ma potrwać dwa lata, na placu budowy już zmienił się krajobraz.

Co się dzieje przy ul. Andersa?

W ramach działań Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk w Tarnowskich Górach trwają prace obejmujące powstanie trzech dużych obiektów. Zaplanowano w nich 122 lokalne mieszkalne. Przetarg na wykonanie prac wygrała spółka RISER z Jaworzna. Zgodnie z przewidywaniami, roboty ruszyły już w tym roku. Realizacja inwestycji ma potrwać około dwóch lat. Co aktualnie dzieje się przy ulicy Andersa?

- Generalny Wykonawca intensywnie działa i widać efekty - stwierdzają urzędnicy miejscy. - Zakres wykonanych prac: budynek nr 1 - rozpoczęły się prace związane z murowaniem ścian parteru. Budynek nr 2 - trwają prace związane z wykonaniem podbudowy pod płytę fundamentową - opisują.

122 nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Temat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Trwająca w naszym mieście inwestycja zakłada powstanie trzech obiektów: jednego budynku 4-kondygnacyjnego i dwóch budynków 6-kondygnacyjnych z garażami podziemnymi. W planie są 122 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od około 38 m2 do 69 m2:

  • M1 – 32 mieszkania
  • M2 – 32 mieszkania
  • M3 – 58 mieszkań

Wszystkie będą oddawane w standardzie "pod klucz". W budynkach znajdą się 13-osobowe windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska. Co więcej, powstanie 56 miejsc postojowych w garażach podziemnych (dodatkowy najem), a także 127 ogólnodostępnych miejsc postojowych naziemnych.

Wymiana oświetlenia w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry wymienią oświetlenie. Osada Jana korzysta z nowych ledów

Autor: Urszula Gołkowska

27/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon