Tarnowskie Góry. Przywłaszczył sobie zostawiony portfel, teraz grożą mu trzy lata więzienia

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 23-latka. Mężczyzna przywłaszczył sobie portfel, o którym zapomniał klient jednego ze sklepów. Plan jednak się nie powiódł, a sprawa trafiła do sądu.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry policja

Nieuczciwość nie popłaca, a nawet może skończyć się surowymi konsekwencjami. Na przykład groźbą trzech lat w więzieniu. Takiej kary może spodziewać się zatrzymany w poniedziałek, 20 listopada, tarnogórzanin. Mężczyzna przywłaszczył sobie cudzą własność. Doszło do tego w sobotę, 18 listopada. Jeden z klientów robił wieczorem zakupy w sklepie na osiedlu "Przyjaźń". Zapomniał jednak zabrać portfel z lady. Spostrzegł to dopiero później. Gdy wrócił do sklepu, zapytał, czy ktoś może nie zgłosił znalezienia zguby. Rozmówca jednak zaprzeczył.

Niedługo potem cała sprawa się wyjaśniła. Kamera monitoringu zarejestrowała kasjera zabierającego portfel. W poniedziałek, 20 listopada, policjanci wybrali się do tarnogórzanina. Mężczyzna przyznał się do przywłaszczenia i wskazał miejsce, gdzie znajdowała się zguba. W portfelu brakowało jednak kilkuset złotych. Zatrzymany usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu do trzech lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon