Tarnowskie Góry "Samorządem Przyszłości". Miasto wyróżnione podczas Europejskiego Forum Przyszłości

Wczoraj, 6 października, podczas gali EFP uhonorowano osoby oraz organizacje aktywnie działające na rzecz Śląska oraz przyszłego rozwoju naszego województwa. Wśród wyróżnionych gmin znalazło się także nasze miasto.

TG jako Samorząd Przyszłości

W Katowicach trwa Europejskie Forum Przyszłości, podczas którego omawiane są ważne dla regionu zagadnienia. Pierwszego dnia wieczorem w Filharmonii Śląskiej odbył się koncert oraz wręczenie honorowych tytułów dla podmiotów "mających bezpośredni wpływ na przyszłość naszego regionu, jego rozwój, transformację oraz promocję".

Wśród wyróżnionych pojawiły się zarówno znane nazwiska, jak i przedsiębiorstwa oraz samorządy. Kto otrzymał nagrodę z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego?

  • Europejski Ambasador Województwa Śląskiego:

- Jadwiga Wiśniewska

  • Inwestor – Kapitał Polski:

- firma Rosa

- firma Eko-Okna

  • Inwestor – Kapitał Zagraniczny:

- firma Sk-Innovation

  • Eksporter:

- firma Mokate

- firma Formed

  • Samorząd Przyszłości:

- Tychy

- Bytom

- Tarnowskie Góry

- powiat raciborski

  • Instytucja Otoczenia Biznesu:

- Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

- Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

- Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach

- Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa

  • Ambasador Województwa Śląskiego:

- Anita Włodarczyk

- Golec Uorkiestra

Tarnowskie Góry podczas gali reprezentował Arkadiusz Czech.

- Każda nagroda to powód do radości. Cieszę się ja i myślę, że mieszkańcy Tarnowskich Gór też. Jak wspomniał pan marszałek, ta nagroda, to nagroda między innymi za magiczny klimat, jaki panuje w Tarnowskich Górach - mówił burmistrz naszego miasta. - Od pokoleń tarnogórzanie zachowują się w ten sposób, że odróżniamy się od innych miast regionu. Niektórzy mówią o swoistym genius loci - dodawał.

Europejskie Forum Przyszłości 2021

6 października rozpoczęło się trzydniowe wydarzenie, w którym udział biorą samorządowcy, eksperci, przedsiębiorcy oraz inni goście. Prowadzone są dyskusje na tematy związane z ekonomią, energetyką, budownictwem, turystyką czy ekologią.

- EFP stanowi przestrzeń do współpracy między różnymi środowiskami. Mam nadzieję, że po tych trzech dniach obrad w ramach Forum uda nam się wypracować konstruktywny plan rozwoju Śląska, który w kolejnych latach będzie wdrażany - powiedział podczas inauguracji EFP marszałek Jakub Chełstowski.

Więcej informacji na temat Forum można przeczytać w artykule: Europejskie Forum Przyszłości zaczęło się na Stadionie Śląskim. Trzy dni debat

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon