Tarnowskie Góry sprzątają wraki. Zobacz, które znikną z miejsc parkingowych po świętach

W naszym mieście ma rozpocząć się akcja usuwania starych, porzuconych samochodów. Pierwsze z nich mogą zostać odholowane już w przyszłym tygodniu.

Ulice TG bez wraków?

Urząd Miasta zapowiada walkę z zapomnianymi pojazdami, które blokują dostęp do miejsc parkingowych.

- Od lat Straż Miejska prowadzi działania zmierzające do ustalenia właścicieli pojazdów, aby samodzielnie usunęli je z drogi. W większości przypadków procedura okazywała się skuteczna, jednak nie we wszystkich - stwierdzają urzędnicy.

Pierwsze wraki mają zniknąć z tarnogórskich ulic już po świętach wielkanocnych. Na części pojazdów pojawiły się specjalne naklejki. Właściciele mają ostatnią szansę na samodzielne uprzątnięcie samochodu.

- Naklejki informują o tym, że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela, chyba że ten sam zajmie się porzuconym przez siebie samochodem. Czasu zostało niewiele, dlatego apelujemy do właścicieli porzuconych wraków o ich pilne usunięcie - dodają urzędnicy.

Być może już w przyszłym tygodniu stare pojazdy zostaną odholowane i zabezpieczone przez służby gminne. Zdeterminowani właściciele będą mogli odebrać swoje pojazdy do sześciu miesięcy. Będzie się to jednak wiązać z dodatkowymi kosztami.

Urząd Miasta prosi mieszkańców o zgłaszanie lokalizacji, gdzie zalegają wraki, funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon