Tarnowskie Góry szykują się na Gwarki. Pierwsze wydarzenia związane z imprezą już... dziś

To nie pomyłka. Choć oficjalnie świętowanie zaczniemy jutro, to już dzisiaj, 7 września, czekają na nas pierwsze atrakcje towarzyszące. Co będzie się działo?

Gwarki 2022 już za chwilę

Ulice w centrum udekorowane żółto-czarno-białą kratką, na rynku trwa montaż sceny, a nad tym wszystkim góruje wielkie koło młyńskie. To ostatnie przygotowania przed tegorocznym świętem miasta. Gwarki 2022 będą szczególne. Przede wszystkim potrwają cztery dni: od jutrzejszego czwartku do niedzieli. Przed publicznością wystąpią nie tylko artyści lokalni - jak to było w zeszłym roku, ale także znani w całym kraju muzycy. Po covidowej przerwie powróci również jedna z najważniejszych atrakcji - pochód historyczny. Na nadchodzące świętowanie szykują się także restauracje, bary i kawiarnie. Warto sprawdzić na ich stronach, jakie nowości przygotowują na zbliżający się weekend oraz w jakich godzinach będą otwarte. Cały program Gwarków 2022 znajdziecie poniżej.

Gwarki 2022. W tym roku będą to aż 4 dni, wystąpią m. in.: Smolasty, Roksana Węgiel i Mrozu

Gwarkowski before

Główne rozpoczęcie święta miasta zaplanowano na jutro, 8 września, jednak dziś też warto wybrać się do centrum. Startują imprezy towarzyszące, których w tym roku nie braknie. W ciągu tych kilku dni coś dla siebie znajdą i rodziny z dziećmi, i sportowcy, i historycy, i miłośnicy sztuki. Dziś czekają nas następujące wydarzenia:

 • ART.ERIA.TG: spacer wernisażowy - otwarcie wystawy zbiorowej "Pomiędzy", godz. 17:00

Park Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych

Prezentacja prac plenerowych uczniów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach; przejście do miejsc wystawowych z oprowadzaniem: Restauracja u Wronów, Slow. Kreatywna Kofeina, Kapka Wina.
 • ART.ERIA.TG: otwarcie wystawy zbiorowej "Cyfrowe Tętno", godz. 18:00

Tarnogórskie Centrum Kultury (wystawa outdoorowa)

Wystawienniczy projekt plenerowy w zakresie grafiki cyfrowej.
 • ART.ERIA.TG: koncert Wojciecha Szczepanika, godz. 18:30

Kościół Ewangelicko-Augsburski na Rynku

Koncert pianisty, kompozytora i twórcy należącego do nurtu "modern classical". Wojtek Szczepanik – pochodzący z Tczewa pasję kompozytorską łączy ze studiami architektonicznymi. Zrozumienie dla przestrzeni i dźwięku jest dobrze słyszalne w jego utworach.
 • ART.ERIA.TG: otwarcie wystawy Barbary Mróz "Elementarnie", godz. 19:15

Kościół Ewangelicko-Augsburski na Rynku

Zwiedzanie wystawy: 08-11.09.2022 r. w godzinach 13:00-18:00, 12.09-31.10.2022 r. w godzinach otwarcia kościoła, przez zamówienie mailowe przesłane na adres parafia.zbawiciela@gmail.com lub telefonicznie: 32 281 17 18.
  Tarnowskie Góry gwarki atrakcje

  Może Cię zainteresować:

  Gwarki 2022. Będzie się działo nie tylko na scenie! Zobacz program imprez towarzyszących

  Autor: Urszula Gołkowska

  17/08/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon