Tarnowskie Góry szykują się na Święta Bożego Narodzenia. Jest już choinka i dekoracje

Na tarnogórskim rynku zobaczymy już świąteczne dekoracje. Warto wybrać się tam, gdy zapadnie już zmrok...

W tym roku samorządy muszą liczyć się z koniecznymi oszczędnościami. Dla niektórych oznacza to nawet wyłączenie świateł w miejscach publicznych na kilka godzin. Tak jest na przykład w gminie Tworóg. Bardziej restrykcyjne podejście zobaczymy też w naszym powiecie w tegorocznej odsłonie bożonarodzeniowych aranżacji. Jak do sprawy podchodzą Tarnowskie Góry?

- Wprowadziliśmy dodatkowe oszczędności energii elektrycznej, ale też ogrzewania, gazu i wody w budynkach Urzędu Miejskiego i instytucjach miejskich. Robimy to jednak racjonalnie i nie przestajemy dbać o bezpieczeństwo - poinformowali urzędnicy miejscy.

- Zrezygnowaliśmy także z tak efektownego w ubiegłych latach oświetlenia świątecznego. Będzie równie magiczne, ale w mniejszej skali, więc ekonomiczniejsze - dodają.

Od kilku dni na rynku gości już świąteczna choinka. W tym roku ozdabiają ją czerwono-srebrne bombki i światełka. To jednak nie wszystko. Podobnie jak w poprzednim sezonie zimowym, udekorowane zostały także kamienice. Wieczorem zobaczymy wyświetlane na nich animacje. Ostatnio utrzymane były w stonowanej, białej stylistyce. Nowe świetlne wzory zawierają zdecydowanie więcej kolorów.

Świąteczny jarmark w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

"Stajniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego" ciąg dalszy już w najbliższy weekend!

Autor: Urszula Gołkowska

05/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon