Tarnowskie Góry. Ukradł butelkę wódki. Najbliższe lata spędzi w więzieniu

W naszym mieście w ręce stróżów prawa wpadł 46-latek, który okradł jeden ze marketów. Okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy postanowił złamać prawo. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry kradzież sklep

Wpadł po drobnej kradzieży na wiele lat

Wczoraj, 6 lipca, około godziny 22:00 w jednym z marketów przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach doszło do ujęcia złodzieja. Ochrona zatrzymała 46-letniego mężczyznę. Próbował on wynieść ze sklepu butelkę wódki. Łup wart był kilkadziesiąt złotych. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy.

- Gdy jasne było, że towar może wrócić do dalszej sprzedaży, pozostało tylko poznać tożsamość sprawcy i zastosować adekwatne środki prawne w tej sprawie. Jednak w tym momencie pojawiły się pierwsze trudności, bo dane, które podał policjantom mężczyzna, w ogóle nie istniały - informują mundurowi.

Mężczyzna zaczął się denerwować. Miał ku temu powód. Jak się po chwili okazało, mieszkaniec Żyrardowa poszukiwany był dwoma listami gończymi za przestępstwa przeciwko mieniu. To niestety nie koniec. Na swoim koncie miał także nakazy zatrzymania za inne przestępstwa, których było w sumie pięć. 46-latek trafił do policyjnej celi. Stamtąd z kolei został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe lata. Mężczyznę czeka jeszcze sprawa za kradzież, jakiej dopuścił się wczoraj. Odpowie też za wprowadzanie policjantów w błąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon