Tarnowskie Góry uzbierały 175 000 zł na WOŚP!

Onraz

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowskich Górach zakończył się z wielkim rozmachem. 110 wolontariuszy wyruszyło na ulice naszego miasta kwestować na rzecz fundacji. Dzięki ich pracy oraz licznym aukcjom Tarnowskim Górom udało się zebrać 175 000 zł!

Wczoraj tarnogórski rynek był oblegany przez wszystkich mieszkańców, którzy chcieli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Impreza nie odbyłaby się bez Śląskiej Fundacji Pasjonatów Techniki Militarnej "Garnizon Górnośląski", która zorganizowała 110 wolontariuszy, liczne koncerty oraz aukcje. W tym roku Tarnowskie Góry zebrały 175 000 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku kwota wynosiła 84 000 zł.


Podczas 28. finału WOŚP zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Dzięki zebranym środkom szpitale w całej Polsce wzbogacą się m.in. o lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C czy zestawy endoskopowe. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Pierwszy koncert dała Bernadeta Kowalska, a imprezę zwieńczyło tradycyjne światełko do nieba. Na scenie wystąpili: Rafał Rebel, Okruszek nie ma szans, Rusty Rage, Absynth oraz Hurrockaine.

Ważnym punktem wydarzenia była licytacja fantów. Uczestnicy finału WOŚP mogli wylicytować m.in 3 zdjęcia wyprodukowane na płótnie autorstwa Rafała Gierczaka, Kolejną rzeczą jest hełmofon podarowany przez Militaria Tg, koszulki z Kabaretu Młodych Panów z ich podpisami, pufa oraz drewniana ścienna dekoracja od Pasjomatki, bon z terminem realizacji do 31.12.2020 roku do jednorazowego wykorzystania na dowolnie wybrane warsztaty w Stoglarni, obraz Beaty Hetmańczyk, Voucher na karnet do Strefy Ruchu, Voucher Spacer historyczny po Tarnowskich Górach z opowieścią o wybranym przez Zwycięzcę aspekcie historii miasta oraz dodatkowymi atrakcjami od Fundacji Kruszce Śląska, voucher na zajęcia z trenerem personalnym Marcinem Wojtynkiem, Oryginalna koszulka oraz piłka marki adidas z podpisami piłkarzy klubu GWAREK.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sylwester 2021/2022

Sylwester w gminie Zbrosławice. Co będzie się działo?

Kalety. Święto Ryby 2021 w Ichtioparku

Święto Ryby, czyli wędkarska sobota w Kaletach

Gwarki 2021- zdjęcia

Gwarki 2021 rozpoczęte. Zobacz, jak bawili się tarnogórzanie

TCK-owe Kino Objazdowe

Atrakcje weekendu 13.-15.08. Gdzie warto się wybrać?

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Wakacje na Śląsku. Promocyjne LATO 2021 w Śląskim

Promocyjne LATO 2021. Promocje nie tylko na Kopalnię Srebra!