Tarnowskie Góry w epoce PRL. Jak wyglądało nasze miasto w tamtych latach? [GALERIA]

Co zmieniło się w Tarnowskich Górach przez ostatnie 70, 60, a nawet 40 lat? Niektóre miejsca pozostały takie same do dziś...

Tarnowskie Góry w czasach PRL

Z pewnością wielu tarnogórzan doskonale pamięta tamte lata. Jak wyglądały budynki, gdzie chodzili do pracy, szkoły, na zakupy. W których parkach spędzali wolne popołudnia. Gdzie czekali na autobus lub spotykali się ze znajomymi. Od tego czasu sporo zmieniło się w tarnogórskim krajobrazie, jednak są miejsce czy obiekty, które wyglądają niemal identycznie. W powyższej galerii zobaczyć można nasze miasto sprzed dekad. Niektóre zdjęcia zostały zrobione w latach osiemdziesiątych, inne pamiętają jeszcze rok 1948.

Więcej lokalnych pamiątek związanych z PRL-em będzie można od dziś oglądać w Muzeum w Tarnowskich Górach. Zobaczymy tam wystawę zatytułowaną "Ubierało nas Tarmilo". Powstała ona przy współpracy z samymi tarnogórzanami. Do muzeum trafiły przeróżne pamiątki po zakładach - fotografie, odzież, przedmioty sygnowane charakterystycznym logo: proporczyki, apaszki, serwetki, etui na długopisy, przypinka jubileuszowa, pamiątkowy medal, odznaczenia, guziki, a nawet ostatnia cegła z wyburzonej hali produkcyjnej. Wystawę będzie można oglądać do 27 listopada tego roku.

Strzybnica na starych fotografiach

Może Cię zainteresować:

Tak wyglądała kiedyś Strzybnica. Zobacz jedną z dzielnic Tarnowskich Gór na starych fotografiach

Autor: Urszula Gołkowska

26/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon