Tarnowskie Góry. Wandal z dworca autobusowego zatrzymany. Odpowie za swoje postępowanie

Policjanci znaleźli osobę odpowiedzialną za zniszczenie sprzętu na terenie dworca autobusowego w Tarnowskich Górach. O losie sprawcy zadecyduje sąd.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry wandalizm

Wandal z Nowego Chechła zatrzymany

W czerwcu tego roku doszło do dewastacji elektronicznego urządzenia nadzorującego ruch osobowy personelu. Pracownicy dworca zawiadomili o tym funkcjonariuszy. Całe zdarzenie nagrały także kamery monitoringu. Dzięki temu udało się odtworzyć rysopis sprawcy. Okazało się, że jest on podobny do pewnego mężczyzny znanego policjantom z innych przewinień. Wczoraj, 26 lipca, mundurowi zatrzymali wandala. Straty, jakie spowodował 36-latek, to około 700 złotych. Mieszkaniec Nowego Chechła odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Uszkodził samochód, ale sam się zgłosił

Również 26 lipca do tarnogórskiej komendy przyszedł 28-latek, który na co dzień przebywa za granicą. Przyznał się, że zniszczył pojazd byłej partnerki. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Właścicielka osobowej skody poinformowała policjantów o zniszczeniach. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwani sprawcy, ale on sam zdążył stawić się przed stróżami prawa i przyznać do winy. Mężczyzna zniszczył szybę samochodu i porysował lakier. Straty sięgają 10 tysięcy złotych. 28-latek może spodziewać się kary do pięć lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon