Tarnowskie Góry wciąż dla Ukrainy. Jak wygląda sytuacja w kolejnym miesiącu przy Legionów 15?

Mieszkańcy naszego miasta nieustannie okazują wsparcie najbardziej potrzebującym. Na wschód wysyłane są kolejne transporty z żywnością, lekami i artykułami pierwszej potrzeby.

Tarnogórzanie Ukraińcom - akcja trwa

Mimo że od czasu wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą minęły już ponad dwa miesiące, samochody z pomocą humanitarną wciąż wyjeżdżają z naszego miasta. Dary przyjmuje między innymi prowadzony przez społeczników punkt przy ulicy Legionów 15. Ich pracę śledzić można przez facebookowy profil Tarnogórska Zbiórka Dla Ukrainy. Warto również samemu zajrzeć do tego miejsca, a najlepiej zabrać ze sobą artykuły na potrzeby jednej z wielu akcji.

Z Tarnowskich Gór na Ukrainę regularnie wyruszają transporty najpotrzebniejszych produktów. Wolontariusze publikują listy z poszukiwanymi aktualnie artykułami. Część z nich trafia do powiatowego magazynu "HUB", część bezpośrednio do adresatów na Ukrainie. Chętnych do niesienia pomocy i darczyńców nie brakuje. Przedsięwzięcie chętnie wspierają także lokalni przedsiębiorcy.

Majówka w Kijowie

Wielu z nas tegoroczny długi weekend spędziło na zasłużonym odpoczynku. W tym czasie wolontariusze z Legionów 15 postanowili wyruszyć na wschód. Oczywiście z transportem darów. Tarnogórzanie dostali list z prośbą o pomoc od ukraińskiej organizacji pozarządowej. Wolontariusze zdecydowali, by pojechać do Kijowa jeszcze tego samego tygodnia.

1 maja około północy dwa zapakowane busy ruszyły w kierunku granicy. W drodze na miejsce nie obyło się bez trudności.

- Niestety noc musieliśmy spędzić w takich okolicznościach, nie wyrobiliśmy się przed godzina policyjną. W drodze do Kijowa trafiliśmy na zbombardowany most, który trzeba ominąć i przeprawić się mostem pontonowym, trochę czasu nam z tym zeszło... - relacjonowali wolontariusze.

Na szczęście pomoc udało się bezpiecznie dostarczyć na miejsce. 3 maja polska ekipa była już w drodze do domu.

- Wyjechaliśmy z Lwowa 15 min. Przed atakiem. Dojechaliśmy już do granicy. Kolejka jest ogromna - opowiadali.

Do Tarnowskich Gór dotarli dziś o świcie. Jak zapowiadają, nie był to ich ostatni wyjazd. Każdy zainteresowany może przyłączyć się do akcji i wesprzeć zbiórkę. Przyjmowane są także datki pieniężne.

Dane do przelewu:

  • nr konta: 51 1600 1462 1027 0317 2000 0002
  • Stowarzyszenie Góry Kultury Tarnowskie Góry
  • tytuł: "darowizna - Tarnogórzanie dla Ukrainy"

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon