Tarnowskie Góry wesprą Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy? 320 000 zł na sprzęt medyczny

Radni zadecydują, czy miasto przeznaczy kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowego sprzętu dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Za zaplanowaną kwotę można by nabyć dwa potrzebne urządzenia.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

Tarnowskie Góry dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

30 listopada odbędzie się LVI sesja Rady Miejskiej. Jej członkowie pochylą się nad kilkunastoma projektami uchwał. Wśród nich znalazł się także dokument dotyczący udzielenia dotacji dla Wielospecjalistycznego Szpitala
Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. Miasto miałoby wesprzeć placówkę medyczną kwotą 320 000 złotych. Pieniądze te zostałyby przeznaczone na zakup potrzebnego sprzętu: echokardiografu i aparatu do EKG.

Wyposażenie szpitala w nowoczesny sprzęt pozwoli na zwiększenie dostępności do badań dla pacjentów szpitala. Całkowita szacowana wartość realizacji zadania wyniesie 320 000,00 zł. Przedmiotowe środki finansowe zostały uwzględnione w uchwale Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2022 rok - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

O wsparcie finansowe poprosił sam szpital. Wniosek w tej sprawie z dnia 16 listopada trafił do burmistrza. W przyszłym tygodniu o przedstawionej propozycji zadecydują radni.

Tarnowskie góry badania

Może Cię zainteresować:

Startuje program profilaktyki zdrowotnej "Świadomy Pacjent". Kto może się zapisać?

Autor: Urszula Gołkowska

17/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon